5. Abstraction-Création

Abstraction-Création

Opgericht in 1931 - opgeheven in 1937

Abstraction-Création

Abstraction-Création was een internationale groep die werd opgericht door de belg Georges Vantongerloo. Vele belangrijke abstracte schilder was lid van de groep, zoals Wassily Kandinsky en Piet Mondriaan, en al snel telde Abstraction-Création rond de 400 leden. De groep heeft een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van de moderne kunst. Het doel van de vereniging was ook om de abstracte kunst te promoten, en met name de geometrisch-constructieve richting binnen de abstracte kunst. Dit deden ze door middel van groepstentoonstellingen, lezingen, discussiebijeenkomsten en gezamenlijke uitgaven en publicaties.

Lucio Fontana - Einladungskarte Galerie Ziegler Zürich kopen? Bied vanaf 275!
Lucio Fontana (1899-1968) Argentijns Italiaans Uitnodigingskaart voor Galerie Ziegler Zürich
TechniekLitho
Afmetingen15 x 21 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 275
Sonia Delaunay - Le baiser - de kus kopen? Bied vanaf 850!
Sonia Delaunay (1885-1979) Frans Oekraïens Portugees Russisch Spaans Le baiser - de kus
TechniekLitho
Afmetingen66 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 850