5. Arte et Amicitiae

Arte et Amicitiae

Opgericht in 1881 - opgeheven in 1904

Arte et Amicitiae

Arte et Amicitiae moet niet verward worden met het de kunstenaarsvereniging Arti et Amcitiae, beiden gevestigd in Amsterdam. Het kunstgezelschap Arte et Amicitiae hield een vriendenboekje bij gedurende de jaren 1881 tot 1904, genaamd Kunst-Krans. Arte et Amicitia is opgericht in het laatste kwart van de achttiende eeuw, en heeft gedurende de hele negentiende eeuw bestaan. Arte et Amicitia bestond uit een besloten groep van kunstkenners, kunstverzamelaars en schilders. Hun doel was de bevordering van de schone kunsten (en de vriendschap). In 1883 ontstond vanuit Arte et Amicitia de Vereniging Rembrandt vanwege zorgen over de verkoop van de collectie van Jacob de Vos Jaczn, waardoor belangrijke kunstwerken naar het buitenland dreigden te verdwijnen.

Er worden 7 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Cornelis Ploos van Amstel - Omroeper kopen? Bied vanaf 250!
Cornelis Ploos van Amstel - Omroeper

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorciscus_9com

Jaartal1777
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen20 cm x 15.5 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henriette Johanna Reuchlin-Lucardie - Alcal Castello kopen? Bied vanaf 25!
Henriette Johanna Reuchlin-Lucardie - Alcal Castello

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorSilodam

Jaartal1915
TechniekAquarel
Afmetingen26 cm x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider kopen? Bied vanaf 75!
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1895
TechniekEts
Afmetingen38 cm x 28 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider kopen? Bied vanaf 100!

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1895
TechniekEts
Afmetingen36 cm x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pieter de Josselin de Jong - De arbeider kopen? Bied vanaf 65!

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1895
TechniekEts
Afmetingen28.5 cm x 18.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846 kopen? Bied vanaf 20!
Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846

Grafiek tot 1900

Geplaatst doorciscus_9com

Jaartal1846
TechniekLitho
Afmetingen15.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdNaam gedrukt
IngelijstNiet Ingelijst
Jacob Kuijper - interieur kopen? Bied vanaf 60!
Jacob Kuijper - interieur

Geplaatst doordaafse

TechniekLitho
Afmetingen39.5 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst