5. Berliner Secession

Berliner Secession

Opgericht in 1898

Berliner Secession

De Berliner Secession was een kunstvereniging die werd opgericht door Berlijnse kunstenaars. Het werd een alternatief voor de conservatieve Association of Berlin Artists die door de staat bestuurd werd. De kunstenaars van de Berliner Secession voelden zich onbegrepen, maar wilden wel hun werk in het openbaar tonen. Dit bood dan ook een platform voor experimenten en vernieuwing. De kunst binnen de Berliner Secession was afgeleid van het Impressionisme. Er volgde echter een afsplitsing door Expressionisten, die in 1910 de Neue Secession en in 1914 de Freie Secession oprichtten. Daarom werd de rol van de Berliner Secession minder en was die al snel uitgespeeld aan het einde van de Eerste Wereldoorlog.

Herbert Fiedler - Erminia en Tancredi (naar Poussin) kopen? Bied vanaf 340!
Herbert Fiedler (1891-1962) Duits Nederlands Erminia en Tancredi (naar Poussin)
TechniekGouache
Afmetingen68 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 340
Lyonel Feininger - Kreuzende Segelschiffe II. kopen? Bied vanaf 1780!
Lyonel Feininger (1871-1956) Amerikaans Cruisezeilschepen II.
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen35.2 x 46.4 cm (h x b)
€ 1.780