5. Dada

Dada

Opgericht in 1916

Dada

Dada is een beweging die zijn oorsprong heeft in Zürich. De oprichting was een reactie op de chaos van de Westerse maatschappij in de nasleep van de Eerste Wereldoorlog en op de burgerlijke samenleving, die als aanstichter van de oorlog werd beschouwd. De oude vormen van het maken van kunst werden verworpen en de Dadaïsten hielden zich bezig met het verkennen van nieuwe manieren van creatie. De groep is in twee kampen te verdelen: degene die creëren vanuit angst en frustratie, en degene die het absurde omarmen. Vanuit Zürich verspreidde Dada zich door Europa, en naar de Verenigde Staten. De focus van Dada op het absurde had een grote invloed op het surrealisme.

Otto van Rees - MUTTER MIT KIND 1933 signiert kopen? Bied vanaf 150!
Otto van Rees (1884-1957) Nederlands MOEDER MET KIND, gesigneerd in 1933
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 150
Max Ernst - Max Ernst CHARTA kopen? Bied vanaf 20!
Max Ernst (1891-1976) Zwitsers Max Ernst CHARTA
Techniek Softcover
Afmetingen 28 x 24 cm (h x b)
€ 20
Direct kopen
Max Ernst - Max Ernst kopen? Bied vanaf 20!
Max Ernst (1891-1976) Zwitsers Max Ernst
Techniek Hardcover
Afmetingen 28 x 22 cm (h x b)
€ 20
Direct kopen
Max Ernst - Een liefdeslied - 1958 - Originele litho kopen? Bied vanaf 80!
Max Ernst (1891-1976) Zwitsers Een liefdeslied - 1958 - Originele litho
Techniek Litho
Afmetingen 31.5 x 24.5 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Max Ernst - Rêve surréaliste - Le deux Coqs. Original-Lithographie 1970 kopen? Bied vanaf 280!
Max Ernst (1891-1976) Zwitsers Surrealistische droom / De twee hanen. Originele litho uit 1970.
Techniek Litho
Afmetingen 31 x 56.5 cm (h x b)
€ 280
Direct kopen
Otto van Rees - A still life with aster flowers kopen? Bied vanaf 2250!
Otto van Rees (1884-1957) Nederlands A still life with aster flowers
Afmetingen 62 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 2.250
Direct kopen
Paul Joostens - "Les Mollusques" 1925 Litho's kopen? Bied vanaf 150!
Paul Joostens (1889-1960) Belgisch "Les Mollusques" 1925 Litho's
Techniek Litho
Afmetingen 39 x 50 cm (h x b)
€ 150
Direct kopen
Max Ernst - Untiteld kopen? Bied vanaf 30!
Max Ernst (1891-1976) Zwitsers Untiteld
Techniek Litho
Afmetingen 70 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 30
Direct kopen
Georg Grosz - Strasse in der Vorstadt. Uit Erste George Grosz Mappe. kopen? Bied vanaf 225!
Georg Grosz (1893-1959) Duits Amerikaans Strasse in der Vorstadt. Uit Erste George Grosz Mappe.
Techniek Litho
Afmetingen 32.5 x 43 cm (h x b)
€ 225
Direct kopen
Max Ernst - "Après moi" Original-Farblithografie 1971 Spies/Leppien Nr. 202 D kopen? Bied vanaf 90!
Max Ernst (1891-1976) Zwitsers "After Me" - Origineel-Farblithografie 1971 Spies/Leppien Nr. 202 D
Techniek Litho
Afmetingen 31 x 24 cm (h x b)
€ 90
Direct kopen
Max Ernst - Homage to Max Ernst kopen? Bied vanaf 30!
Max Ernst (1891-1976) Zwitsers Homage to Max Ernst
Techniek Hardcover
Afmetingen 32 x 25 cm (h x b)
€ 30
Direct kopen
Georg Grosz - Left Behind - 1923 - Original aus dem Zyklus ECCE HOMO Malik Vlg.1923 kopen? Bied vanaf 99!
Georg Grosz (1893-1959) Duits Amerikaans Left Behind - 1923 - Original aus dem Zyklus ECCE HOMO Malik Vlg.1923
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 24 cm (h x b)
€ 99
Direct kopen
Georg Grosz - 1923 - MELANCHOLIE - Expressionistische Lithographie - Original a.dem Zyklus ECCE HOMO (MalikVerlag) kopen? Bied vanaf 99!
Georg Grosz (1893-1959) Duits Amerikaans 1923 - MELANCHOLIE - Expressionistische Lithographie - Original a.dem Zyklus ECCE HOMO (MalikVerlag)
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 24 cm (h x b)
€ 99
Direct kopen
Georg Grosz - High Finance - 1923 - Expressionistische Lithographie - Original aus dem Zykl kopen? Bied vanaf 99!
Georg Grosz (1893-1959) Duits Amerikaans High Finance - 1923 - Expressionistische Lithographie - Original aus dem Zykl
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Direct kopen