5. Dada

Dada

Opgericht in 1916

Dada

Dada is een beweging die zijn oorsprong heeft in Zürich. De oprichting was een reactie op de chaos van de Westerse maatschappij in de nasleep van de Eerste Wereldoorlog en op de burgerlijke samenleving, die als aanstichter van de oorlog werd beschouwd. De oude vormen van het maken van kunst werden verworpen en de Dadaïsten hielden zich bezig met het verkennen van nieuwe manieren van creatie. De groep is in twee kampen te verdelen: degene die creëren vanuit angst en frustratie, en degene die het absurde omarmen. Vanuit Zürich verspreidde Dada zich door Europa, en naar de Verenigde Staten. De focus van Dada op het absurde had een grote invloed op het surrealisme.

Georg Grosz - in het Kestner Gesellschaft Hannover 1988 kopen? Bied vanaf 50!
Georg Grosz (1893-1959) Duits Amerikaans in het Kestner Gesellschaft Hannover 1988
TechniekOffset
Afmetingen80 x 60 cm (h x b)
€ 50
Hans Arp - Uitgave Gerd Hatje, 1957 kopen? Bied vanaf 50!
Hans Arp (1888-1966) Duits Frans Uitgave Gerd Hatje, 1957
TechniekHardcover
Afmetingen30 x 23.5 cm (h x b)
€ 50
Georg Grosz - seltene komplette Erstausgabe D von "Ecce Homo" 1922 Malik Vintage 84 Lithos kopen? Bied vanaf 2100!
Georg Grosz (1893-1959) Duits Amerikaans zeldzame complete eerste editie D van "Ecce Homo" 1922 Malik Vintage 84 Lithos
TechniekLitho
Afmetingen35 x 26 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 2.100