5. Figuration Libre

Figuration Libre

Figuration Libre

De term Figuration Libre, wat vrije beweging betekent, wordt in Frankrijk gebruikt om enkele jonge schilders te omschrijven in de jaren tachtig van de twintigste eeuw. De kunst heeft niet een specifieke stijl, maar de inspiratie komt vanuit stripverhalen, tv-series, reclames, tijdschriften etc. Ze wilden zich afzetten tegen het intellectualisme dat heerst binnen de kunst. Ze verlangden terug naar het plezier dat men kon vinden in het schilderen. In de werken geven ze een eigen interpretatie van de wereld. De werken zijn vaak kleurrijk en opgedeeld in onregelmatige vakjes. Er wordt ook veel gebruik gemaakt van stereotyperingen, reproducties, fantasiewezens en er is ook humor te vinden in de werken. De Figuration Libre groep kan vergeleken worden met de Duitse groepen ‘Gruppe Normal’ en ‘Mülheimer Freiheit’.

Anton Martineau - Gemengde techniek op papier - Handgesigneerd !!! kopen? Bied vanaf 110!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Gemengde techniek op papier - Handgesigneerd !!!
Afmetingen100 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 110
Anton Martineau - Gemengde techniek op papier - Wicked - Handgesigneerd !!! kopen? Bied vanaf 110!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Gemengde techniek op papier - Wicked - Handgesigneerd !!!
Afmetingen100 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 110
Anton Martineau - Onbekend kopen? Bied vanaf 75!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Onbekend
Afmetingen70 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Afmetingen100 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Anton Martineau - Litho - 1998 kopen? Bied vanaf 75!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Litho - 1998
TechniekLitho
Afmetingen100 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
TechniekLitho
Afmetingen100 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Anton Martineau - Litho:poetry of a dual talent kopen? Bied vanaf 45!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Litho:poetry of a dual talent
TechniekLitho
Afmetingen46.5 x 76.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Marinus Fuit - Ets: Tram - 1985 kopen? Bied vanaf 69!
Marinus Fuit (1934) Nederlands Ets: Tram - 1985
Afmetingen30.5 x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
TechniekLitho
Afmetingen100 x 72 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Anton Martineau - Onbekend kopen? Bied vanaf 150!
Afmetingen100 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 150
Anton Martineau - Onbekend kopen? Bied vanaf 180!
Afmetingen100 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 180
Afmetingen100 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 180
Anton Martineau - ‘POETRY OF A DUAL TALENT’ - oplage 125 ex kopen? Bied vanaf 45!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands ‘POETRY OF A DUAL TALENT’ - oplage 125 ex
Afmetingen46 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 45
Hans Wap - "Babel" kopen? Bied vanaf 30!
Hans Wap (1943) Nederlands "Babel"
Afmetingen81.5 x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 30
Horst Antes - Ingelijste litho kopen? Bied vanaf 325!
Horst Antes (1936) Duits Ingelijste litho
TechniekLitho
Afmetingen91 x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 325
Ellie Slegten - gesigneerde zeefdruk kopen? Bied vanaf 49!
Ellie Slegten (1939) Nederlands gesigneerde zeefdruk
Afmetingen50 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 49
Anton Martineau - Onbekend kopen? Bied vanaf 799!
Afmetingen111 x 94 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 799
Hans Wap - Zie foto kopen? Bied vanaf 68!
Hans Wap (1943) Nederlands Zie foto
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen68 x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 68
Hans Wap - Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Two birds of one feather - 1998
Afmetingen56.5 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Zeefdruk: Spinning tops - 1998 kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands Zeefdruk: Spinning tops - 1998
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Hans Wap - Edelhert, Aarde en Wolf kopen? Bied vanaf 70!
Hans Wap (1943) Nederlands Edelhert, Aarde en Wolf
Afmetingen55 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Anton Martineau - Pentekening in genummerd en gesigneerd boek kopen? Bied vanaf 75!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Pentekening in genummerd en gesigneerd boek
TechniekSoftcover
Afmetingen29 x 23 cm (h x b)
€ 75
Marinus Fuit - Zwevende ballen tegen scheepswand kopen? Bied vanaf 100!
Marinus Fuit (1934) Nederlands Zwevende ballen tegen scheepswand
Afmetingen60 x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Hans Wap - TWEE ZEEFDRUKKEN “ Two birds of one feather” en “Spinning tops” kopen? Bied vanaf 69!
Hans Wap (1943) Nederlands TWEE ZEEFDRUKKEN “ Two birds of one feather” en “Spinning tops”
Afmetingen56 x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 69
Marinus Fuit - Ballonnen kopen? Bied vanaf 75!
Marinus Fuit (1934) Nederlands Ballonnen
Afmetingen69 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 75
Anton Martineau - geen titel kopen? Bied vanaf 40!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands geen titel
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen30 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Hans Wap - De Reiziger kopen? Bied vanaf 100!
Hans Wap (1943) Nederlands De Reiziger
TechniekKeramiek
Afmetingen26 x 20 x 9 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Anton Martineau - Als tijd niet bestaat kopen? Bied vanaf 50!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Als tijd niet bestaat
TechniekDigitale Print
Afmetingen25 x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50
Rob Figee - Acryl op doek, Zonder titel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 70!
Rob Figee (1937) Nederlands Acryl op doek, Zonder titel - Ingelijst
TechniekAcryl
Afmetingen132.5 x 132.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 70