5. Figuration Libre

Figuration Libre

Figuration Libre

De term Figuration Libre, wat vrije beweging betekent, wordt in Frankrijk gebruikt om enkele jonge schilders te omschrijven in de jaren tachtig van de twintigste eeuw. De kunst heeft niet een specifieke stijl, maar de inspiratie komt vanuit stripverhalen, tv-series, reclames, tijdschriften etc. Ze wilden zich afzetten tegen het intellectualisme dat heerst binnen de kunst. Ze verlangden terug naar het plezier dat men kon vinden in het schilderen. In de werken geven ze een eigen interpretatie van de wereld. De werken zijn vaak kleurrijk en opgedeeld in onregelmatige vakjes. Er wordt ook veel gebruik gemaakt van stereotyperingen, reproducties, fantasiewezens en er is ook humor te vinden in de werken. De Figuration Libre groep kan vergeleken worden met de Duitse groepen ‘Gruppe Normal’ en ‘Mülheimer Freiheit’.

Er worden 34 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Marinus Fuit - Zwevende blauw witte ballon kopen? Bied vanaf 30!
Marinus Fuit - Zwevende blauw witte ballon

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFemB

Jaartal1986
TechniekLitho
Afmetingen103 cm x 95 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jacques Slegers - Figuur Nieuwjaarsgroet kopen? Bied vanaf 25!
Jacques Slegers - Figuur Nieuwjaarsgroet

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorcollectioneur

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen15 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Marinus Fuit - Ballonnen kopen? Bied vanaf 60!
Marinus Fuit - Ballonnen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorBenB2019

Jaartal2001
Afmetingen69 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - De Beeldhouwer, groot ! kopen? Bied vanaf 299!
Anton Martineau - De Beeldhouwer, groot !

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorChouba

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen85.5 cm x 121.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Martineau - Zeefdruk: De schilder en zijn model - 1998 kopen? Bied vanaf 60!
Anton Martineau - Zeefdruk: De schilder en zijn model - 1998

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1998
Afmetingen45 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Hans Wap - Cargo kopen? Bied vanaf 1!
Hans Wap - Cargo

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
Afmetingen69 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Hans Wap - from...to kopen? Bied vanaf 1!
Hans Wap - from...to

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1995
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Wap - The Walk kopen? Bied vanaf 45!
Hans Wap - The Walk

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPrivateartcollector

Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Wap - Nomaden kopen? Bied vanaf 75!
Hans Wap - Nomaden

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorBuisArthouse

Jaartal1997
Afmetingen81 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Horst Antes - Gevlekte figuur met ring, klein figuur en ladder kopen? Bied vanaf 90!
Horst Antes - Gevlekte figuur met ring, klein figuur en ladder

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doormonschau

Jaartal1982
TechniekLitho
Afmetingen42 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Marinus Fuit - Slangen in landschap - kleurenlitho - oplage 70 - ingelijst - kopen? Bied vanaf 70!
Marinus Fuit - Slangen in landschap - kleurenlitho - oplage 70 - ingelijst -

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiles

Jaartal1981
TechniekLitho
Afmetingen61 cm x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Martineau - Gemengde techniek op papier, Z.T. Fantasiefiguren - Ingelijst kopen? Bied vanaf 200!
Anton Martineau - Gemengde techniek op papier, Z.T. Fantasiefiguren - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekGouache
Afmetingen82.5 cm x 101 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans Wap - Zeefdruk, Alter Ego - Ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Hans Wap - Zeefdruk, Alter Ego - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeesterCollecties

Jaartal1996
Afmetingen73 cm x 93 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans Wap - Zeefdruk, Stelling - Ingelijst kopen? Bied vanaf 35!
Hans Wap - Zeefdruk, Stelling - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1997
Afmetingen75.5 cm x 38.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans Wap - Gesigneerde zeefdruk - ''Spinning Tops" - 45/50 - 1998 kopen? Bied vanaf 115!
Hans Wap - Gesigneerde zeefdruk - ''Spinning Tops" - 45/50 - 1998

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorin2art

Jaartal1998
Afmetingen72.5 cm x 92.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Hans Wap - Hans Wap, 220 volt, zeefdruk uit 1991 in perfecte staat. kopen? Bied vanaf 1!
Hans Wap - Hans Wap, 220 volt, zeefdruk uit 1991 in perfecte staat.

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1991
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Hans Wap - Bird man kopen? Bied vanaf 450!
Hans Wap - Bird man

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorpeevanes

Jaartal1993
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen164 cm x 94 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Martineau - Don Olivares kopen? Bied vanaf 200!
Anton Martineau - Don Olivares

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAmsterdam2022

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen99 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Martineau - ongetiteld portret kopen? Bied vanaf 300!
Anton Martineau - ongetiteld portret

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAmsterdam2022

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen77 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstIngelijst
Hans Wap - Cargo, 1995 kopen? Bied vanaf 25!
Hans Wap - Cargo, 1995

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorDavidnr10

Jaartal1995
Afmetingen76 cm x 56.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - het beest kopen? Bied vanaf 199!
Anton Martineau - het beest

Geplaatst doorMooieKunst

TechniekGouache
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - Spaanse dans kopen? Bied vanaf 40!
Anton Martineau - Spaanse dans

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMooieKunst

Afmetingen44.5 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - dynamiek tussen man en vrouw - 70x100cm kopen? Bied vanaf 250!
Anton Martineau - dynamiek tussen man en vrouw - 70x100cm

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGianluca

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen100 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - Aquarel vrouw - 70x100 kopen? Bied vanaf 250!
Anton Martineau - Aquarel vrouw - 70x100

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGianluca

TechniekAquarel
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - Landschap Noord Holland kopen? Bied vanaf 300!
Anton Martineau - Landschap Noord Holland

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGianluca

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen50 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - Velasques kopen? Bied vanaf 200!
Anton Martineau - Velasques

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorOudewetering

TechniekAquarel
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Wap - Onbekend kopen? Bied vanaf 149!
Hans Wap - Onbekend

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1988
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans Wap - De kanofahrt kopen? Bied vanaf 175!
Hans Wap - De kanofahrt

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Afmetingen85 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - Zeefdruk: Stilleven - 1998 kopen? Bied vanaf 55!
Anton Martineau - Zeefdruk: Stilleven - 1998

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1998
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Wap - Zeilen kopen? Bied vanaf 75!
Hans Wap - Zeilen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJohn54

Jaartal1987
Afmetingen66 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Hans Wap - Anciënniteit city 1 kopen? Bied vanaf 99!
Hans Wap - Anciënniteit city 1

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1992
Afmetingen55 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans Wap - Onbekend kopen? Bied vanaf 150!
Hans Wap - Onbekend

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarcart

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen46 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Martineau - Unicum: 'Maak mijn nacht rood' (nieuw ingelijst!) kopen? Bied vanaf 195!
Anton Martineau - Unicum: 'Maak mijn nacht rood' (nieuw ingelijst!)

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorZuiverKunst

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen58 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Marinus Fuit - 4 x brief Handgesigneerd, waarvan 2 met vintage foto kopen? Bied vanaf 25!
Marinus Fuit - 4 x brief Handgesigneerd, waarvan 2 met vintage foto

Fotografie

Geplaatst doorcollectioneur

Jaartal2009
TechniekC-Print
Afmetingen10 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst