5. Figuration Libre

Figuration Libre

filters 1

Figuration Libre

De term Figuration Libre, wat vrije beweging betekent, wordt in Frankrijk gebruikt om enkele jonge schilders te omschrijven in de jaren tachtig van de twintigste eeuw. De kunst heeft niet een specifieke stijl, maar de inspiratie komt vanuit stripverhalen, tv-series, reclames, tijdschriften etc. Ze wilden zich afzetten tegen het intellectualisme dat heerst binnen de kunst. Ze verlangden terug naar het plezier dat men kon vinden in het schilderen. In de werken geven ze een eigen interpretatie van de wereld. De werken zijn vaak kleurrijk en opgedeeld in onregelmatige vakjes. Er wordt ook veel gebruik gemaakt van stereotyperingen, reproducties, fantasiewezens en er is ook humor te vinden in de werken. De Figuration Libre groep kan vergeleken worden met de Duitse groepen ‘Gruppe Normal’ en ‘Mülheimer Freiheit’.

Anton Martineau - Onderonsje kopen? Bied vanaf 100!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Onderonsje
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 80 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Anton Martineau - Gemengde techniek - fantasie kopen? Bied vanaf 250!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Gemengde techniek - fantasie
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 56 x 75 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Anton Martineau - Naakt met figuur kopen? Bied vanaf 80!
Anton Martineau (1926-2017) Nederlands Naakt met figuur
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 43 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 80
Direct kopen
Horst Antes - Strip Teeth, complete uitgave met 7 pochoirs + gesigneerde aquarel kopen? Bied vanaf 1000!
Horst Antes (1936) Duits Strip Teeth, complete uitgave met 7 pochoirs + gesigneerde aquarel
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 45 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.000
Direct kopen
Horst Antes - Zeit Räume kopen? Bied vanaf 1150!
Horst Antes (1936) Duits Zeit Räume
Techniek Aquarel
Afmetingen 32 x 48 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 1.150
Direct kopen