Anton Martineau - Onderonsje

Anton Martineau - Onderonsje kopen? Bied vanaf 100!
Anton Martineau - Onderonsje kopen? Bied vanaf 100!Anton Martineau - Onderonsje kopen? Bied vanaf 100!Anton Martineau - Onderonsje kopen? Bied vanaf 100!Anton Martineau - Onderonsje kopen? Bied vanaf 100!
  • Anton Martineau (1926-2017)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Techniek Gemengde Techniek
Stijl Expressionistisch
Onderwerp Abstract
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 65 x 50 cm (h x b)
Incl. lijst 80 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Inkt tekening van 65 x 50 cm. Mooi ingelijst. 80 x 60 cm.
Het liefst ophalen ivm glas !! Hand gesigneerd !!
Woonde in Amsterdam en deed een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten (Den Haag) en de Rijksakademie van beeldende kunsten (Amsterdam). Anton Martineau is een kunstenaar van internationale allure, hij exposeerde in 1967 met Saura en Tapies bij galerie Stadler in Parijs. Behoorde met zijn vriend Jan Sierhuis tot een iets jongere lichting dan de schilders van Cobra. Zijn oeuvre bestaat uit schilderijen, tekeningen en grafiek in een sterk expressionistische figuratieve stijl. In zijn werk speelt de spontane tekenkunst een belangrijke rol.
Onderwerpen zijn, op de eerste plaats: de mens, dansende paren, tango, erotiek, dramatiek van de liefde en de dood, vreugde en angst, absurde portretten en stillevens. Zijn lyrische stijl werd soms gerekend tot de internationale nieuwe figuratie maar vertoont ook verwantschap met het expressionisme van Cobra en Lucebert. Hij was dan ook bevriend met Karel Appel, Corneille en de dichter Gerrit Kouwenaar. Vanwege zijn wens een geheel eigen weg te volgen zocht hij geen nauwe aansluiting bij Cobra. Wel weer viel de ontwikkeling van zijn werk in het midden van de jaren 1960 samen met de tijdgeest van de Provo-beweging en de seksuele revolutie. De lust die Martineau beleeft aan het schilderen en omgaan met de materie olieverf moge blijken uit zijn vergelijking van de zinnelijke beleving van het uitknijpen van een tube verf met een orgasme, … terwijl het eigenlijke werk dan nog moet beginnen.
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Wognum, Nederland