5. Frysk Palet

Frysk Palet

Opgericht in 1959 - opgeheven in 1965

Frysk Palet

In 1957 werd een nieuwe expositieruimte geopend met een tentoonstelling met werk van jonge Friese kunstenaars. De samenwerking tussen kunstenaars in Friesland kreeg nu een podium. Vanaf toen werd tot in de jaren zestig elk jaar een groep jonge Friese kunstenaars uitgenodigd om hun werk te laten zien. Op deze manier kon men de ontwikkeling zien die plaatsvond binnen de beeldende kunst in Friesland. Dit kwam uiteindelijk in 1959 bekend te staan als It Frysk Palet. De schilders werden echter niet beïnvloedt door de ontwikkelingen in de rest van het land. Abstracte kunst werd niet tentoongesteld. Ze schilderden in een spectrum van vrije figuratie en ingetogen expressie. De kunstenaars van It Frysk Palet waren dus gematigd modern.

Anne Huitema - Plattegrond met gevels kopen? Bied vanaf 50!
Anne Huitema (1941) Nederlands Plattegrond met gevels
Techniek Ets
Afmetingen 81 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Anne Huitema - Ets, Beest kopen? Bied vanaf 35!
Anne Huitema (1941) Nederlands Ets, Beest
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Jentsje Popma - Ingelijste olieverf op paneel: 'bergweggetje' - 1999 kopen? Bied vanaf 995!
Jentsje Popma (1921-2022) Nederlands Ingelijste olieverf op paneel: 'bergweggetje' - 1999
Afmetingen 51 x 60.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 995
Direct kopen
Jerre Hakse - Onbekend kopen? Bied vanaf 400!
Jerre Hakse (1937) Nederlands Onbekend
Afmetingen 64 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Direct kopen
Jan Stroosma - Kleurets Jan Stroosma kopen? Bied vanaf 30!
Jan Stroosma (1928-1983) Nederlands Kleurets Jan Stroosma
Techniek Ets
Afmetingen 33 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 30
Direct kopen
Auke de Vries - Beeld van verzinkte plaat - 2005 kopen? Bied vanaf 375!
Auke de Vries (1937) Nederlands Beeld van verzinkte plaat - 2005
Techniek IJzer
Afmetingen 21 x 27 x 2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 375
Direct kopen