5. G58

G58

Opgericht in 1958 - opgeheven in 1962

G58

Groep 1958, oftewel G58 werd in Antwerpen opgericht. Dit was naar aanleiding van de Wereldtentoonstelling in 1958, waar de Belgische kunstenaar zich achtergesteld voelde. Het werk van kunstenaars van G58 kan worden gesitueerd tussen de lyrisch en geometrisch abstracte kunst. In de vier jaar dat de G58 bestaan heeft, zijn er vele verschillende tentoonstellingen georganiseerd. Mede door de G58 verschoof het artistieke zwaartepunt in België zich van Brussel naar Antwerpen. Al snel komen er onenigheden binnen de groep, en in 1960 splitsten enkele leden af en vormen gezamenlijk de Nieuwe Vlaamse School.

Er worden 4 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Pol Mara - aquarel op papier, gesigneerd en ingelijst kopen? Bied vanaf 900!
Pol Mara - aquarel op papier, gesigneerd en ingelijstTekening / Aquarel

Geplaatst doormodernart

Jaartal1977
TechniekAquarel
Afmetingen120 cm x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jean Jacques Gailliard - Gesigneerde kleurenlitho - "Terras" - 145/145 kopen? Bied vanaf 75!
Jean Jacques Gailliard - Gesigneerde kleurenlitho - "Terras" - 145/145Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorin2art

TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Vic Gentils - Apostolorum Limina + Brons Drieluik kopen? Bied vanaf 50!
Vic Gentils - Apostolorum Limina + Brons DrieluikPrenten & Uitgaves

Geplaatst doorPrivateartcollector

Jaartal1975
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen45 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Vic Gentils - Kleurenzeefdruk - Gesigneerd - VIII/XXX - 1995 kopen? Bied vanaf 95!
Vic Gentils - Kleurenzeefdruk - Gesigneerd - VIII/XXX - 1995Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorin2art

Jaartal1995
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst