5. G58

G58

Opgericht in 1958 - opgeheven in 1962

G58

Groep 1958, oftewel G58 werd in Antwerpen opgericht. Dit was naar aanleiding van de Wereldtentoonstelling in 1958, waar de Belgische kunstenaar zich achtergesteld voelde. Het werk van kunstenaars van G58 kan worden gesitueerd tussen de lyrisch en geometrisch abstracte kunst. In de vier jaar dat de G58 bestaan heeft, zijn er vele verschillende tentoonstellingen georganiseerd. Mede door de G58 verschoof het artistieke zwaartepunt in België zich van Brussel naar Antwerpen. Al snel komen er onenigheden binnen de groep, en in 1960 splitsten enkele leden af en vormen gezamenlijk de Nieuwe Vlaamse School.

Er worden 6 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Pol Mara - Paul Delvaux l'invit'e de pol mara kopen? Bied vanaf 50!
Pol Mara - Paul Delvaux l'invit'e de pol maraFotografie
Geplaatst doorPter
Jaartal1995
TechniekC-Print
Afmetingen27 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Vic Gentils - Kleurenzeefdruk - Gesigneerd - VIII/XXX - 1995 kopen? Bied vanaf 95!
Vic Gentils - Kleurenzeefdruk - Gesigneerd - VIII/XXX - 1995Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorin2art
Jaartal1995
Afmetingen80 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Jean Jacques Gailliard - Gesigneerde kleurenlitho - "Terras" - 145/145 kopen? Bied vanaf 75!
Jean Jacques Gailliard - Gesigneerde kleurenlitho - "Terras" - 145/145Grafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorin2art
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 65.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Vic Gentils - Apostolorum Limina + Brons Drieluik kopen? Bied vanaf 50!
Vic Gentils - Apostolorum Limina + Brons Drieluik3D Multiples & Objecten
Geplaatst doorPrivateartcollector
Jaartal1975
TechniekBrons
Afmetingen45 cm x 34 cm x 0 cm (h x b x d)
Gewicht6 g
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Pol Mara - Lithographie kopen? Bied vanaf 60!
Pol Mara - LithographieGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorDd47
Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Geplaatst doorDd47
Jaartal1977
TechniekLitho
Afmetingen77 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst