5. G58

G58

Opgericht in 1958 - opgeheven in 1962

G58

Groep 1958, oftewel G58 werd in Antwerpen opgericht. Dit was naar aanleiding van de Wereldtentoonstelling in 1958, waar de Belgische kunstenaar zich achtergesteld voelde. Het werk van kunstenaars van G58 kan worden gesitueerd tussen de lyrisch en geometrisch abstracte kunst. In de vier jaar dat de G58 bestaan heeft, zijn er vele verschillende tentoonstellingen georganiseerd. Mede door de G58 verschoof het artistieke zwaartepunt in België zich van Brussel naar Antwerpen. Al snel komen er onenigheden binnen de groep, en in 1960 splitsten enkele leden af en vormen gezamenlijk de Nieuwe Vlaamse School.

Pol Mara - Gesigneerde kleurenlitho / EA kopen? Bied vanaf 65!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch Gesigneerde kleurenlitho / EA
TechniekLitho
Afmetingen30 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Vic Gentils - Kleurenlitho - Epreuve de collaborateur VII/X kopen? Bied vanaf 75!
Vic Gentils (1919-1997) Belgisch Kleurenlitho - Epreuve de collaborateur VII/X
TechniekLitho
Afmetingen76 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 75
1 bieding
Vic Gentils - Apostolorum Limina + Zilver Drieluik kopen? Bied vanaf 60!
Vic Gentils (1919-1997) Belgisch Apostolorum Limina + Zilver Drieluik
TechniekBrons
Afmetingen45 x 31 x 0 cm (h x b x d)
Gewicht3.5 g
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 60
Jan Dries - Uitgeverij Van Spijk - hardcover kopen? Bied vanaf 50!
Jan Dries (1925-2014) Belgisch Uitgeverij Van Spijk - hardcover
TechniekHardcover
Afmetingen29 x 29 cm (h x b)
€ 50
Prosper De Troyer - Mälmgreen en zijn lotgenoten kopen? Bied vanaf 500!
Prosper De Troyer (1880-1961) Belgisch Mälmgreen en zijn lotgenoten
Afmetingen115 x 155 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerHardboard
IngelijstIngelijst
€ 500
Pol Mara - For a day dream kopen? Bied vanaf 900!
Pol Mara (1920-1998) Belgisch For a day dream
TechniekAquarel
Afmetingen125 x 88 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 900