5. Genootschap Pictura

Genootschap Pictura

Opgericht in 1832

Kunstlievend Genootschap Pictura

Kunstlievend Genootschap Pictura in Groningen werd opgericht in de tijd dat door heel Nederland soortgelijke organisaties ontstonden, zoals Pulchri Studio in Den Haag, Arti et Amicitiae in Amsterdam, Kunstliefde in Utrecht en Pictura in Dordrecht. Pas in 1934 krijgt Pictura een eigen gebouw waar ze tentoonstellingen kunnen gaan houden. In het laatste gedeelte van de negentiende eeuw bloeide het kunstleven in Groningen op. Pictura speelde hierin een rol door de bevolking van Groningen de gelegenheid te geven in aanraking te komen met de ontwikkelingen binnen de beeldende kunsten. Dit deden ze door tentoonstellingen, lezingen en kunstbeschouwingen te organiseren. Kunstlievend Genootschap Pictura ontwikkelde een vooruitstrevende visie die gericht was op de moderne, individuele kunstenaar. Nog steeds organiseert Pictura gedurende het jaar exposities met werk van jonge talenten gerenommeerde kunstenaars uit Noord-Nederland.

Johannes Christiaan Schotel - Aan de wind op woelig water kopen? Bied vanaf 7500!
Johannes Christiaan Schotel (1787-1838) Nederlands Aan de wind op woelig water
Afmetingen43 x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
€ 7.500