5. Haagse School

Haagse School

Opgericht in 1860 - opgeheven in 1900

Haagse School

De Haagse School zette zich af tegen de romantische traditie die rond het midden van de eeuw hoogtij vierde in de Hollandse schilderkunst en die de werkelijkheid idealiseerde. De schilders van de Haagse School streefden een realistische weergave na. Daarnaast probeerden ze zo veel mogelijk in de open lucht te werken. Ze werden dan ook geïnspireerd door de kunstenaars van de School van Barbizon. In het begin was het kleurgebruik van de Haagse School somber, maar onder invloed van het impressionisme werden de kleuren lichter en helderder, en werd hun toets ook losser. Alle kunstschilders van de Haagse School waren op een of andere manier verbonden met Den Haag.

Adrianus Johannes Groenewegen - Boer op ossenkar bij boerderij kopen? Bied vanaf 435!
Adrianus Johannes Groenewegen (1874-1963) Nederlands Boer op ossenkar bij boerderij
Afmetingen 61 x 81 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 435
Johannes Bosboom - Prinsenhof, Delft kopen? Bied vanaf 75!
Johannes Bosboom (1817-1891) Nederlands Prinsenhof, Delft
Techniek Ets
Afmetingen 24.8 x 18.2 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Willem de Zwart - Melkbocht - Ets kopen? Bied vanaf 65!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands Melkbocht - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 12 x 18.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
Huidig bod
€ 65
1 bieding
Willem de Zwart - Rivierhaven / Aan de kade kopen? Bied vanaf 58!
Willem de Zwart (1862-1931) Nederlands Rivierhaven / Aan de kade
Techniek Ets
Afmetingen 35 x 38.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 58
Direct kopen
Jacob Maris - Landschap kopen? Bied vanaf 25!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands Landschap
Techniek Gravure
Afmetingen 17 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 25
Direct kopen
Toon Kelder - Map met 6 gravures zwart wit nuances kopen? Bied vanaf 140!
Toon Kelder (1894-1973) Nederlands Map met 6 gravures zwart wit nuances
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 62 x 47 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 140
Direct kopen
Jacob Maris - 2 boeken en 1 ets kopen? Bied vanaf 95!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands 2 boeken en 1 ets
Techniek Softcover
Afmetingen 27.5 x 22 cm (h x b)
€ 95
Direct kopen
Matthijs Maris - Toegeschreven aan. Moeder en kind. kopen? Bied vanaf 79!
Matthijs Maris (1839-1917) Nederlands Toegeschreven aan. Moeder en kind.
Techniek Potlood
Afmetingen 13 x 11.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 79
Direct kopen
Willem Rip - Rivierlandschap bij avondlicht - gesigneerd kopen? Bied vanaf 400!
Willem Rip (1856-1922) Nederlands Rivierlandschap bij avondlicht - gesigneerd
Afmetingen 20 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
€ 400
Direct kopen
Jozef Israëls - Het oude paar kopen? Bied vanaf 100!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands Het oude paar
Techniek Ets
Afmetingen 27 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 100
Direct kopen
Toon Kelder - "Vogel" kopen? Bied vanaf 295!
Toon Kelder (1894-1973) Nederlands "Vogel"
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 70 x 82.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 295
Direct kopen
Fedor van Kregten - Koeien langs het water kopen? Bied vanaf 500!
Fedor van Kregten (1871-1937) Nederlands Koeien langs het water
Afmetingen 47.5 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Marouflé
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Direct kopen
Emil Rizek - "Dorf am Hafen um Hoorn". 1962 kopen? Bied vanaf 1250!
Emil Rizek (1901-1988) Indonesisch Oostenrijks "Dorf am Hafen um Hoorn". 1962
Techniek Tempera
Afmetingen 63 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.250
Direct kopen
Johannes Antonius Pietersen - Hooiklamp en boer met kippen aan het Water. kopen? Bied vanaf 50!
Johannes Antonius Pietersen (1893-1970) Nederlands Hooiklamp en boer met kippen aan het Water.
Afmetingen 77 x 86 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Emil Rizek - "Evang.Ref.Kirche in Greetsiel, Ostfr."1963 kopen? Bied vanaf 1500!
Emil Rizek (1901-1988) Indonesisch Oostenrijks "Evang.Ref.Kirche in Greetsiel, Ostfr."1963
Techniek Tempera
Afmetingen 68 x 85 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.500
Direct kopen
Henk Leurs - Haven aanzicht met zeil boten kopen? Bied vanaf 120!
Henk Leurs (1890-1956) Nederlands Haven aanzicht met zeil boten
Afmetingen 63 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 120
Direct kopen
Johan Scherrewitz - Groot doek: Terugkerende boer kopen? Bied vanaf 2000!
Johan Scherrewitz (1868-1951) Nederlands Groot doek: Terugkerende boer
Afmetingen 90 x 120 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.000
Direct kopen
Jozef Israëls - De Drenkeling kopen? Bied vanaf 149!
Jozef Israëls (1824-1911) Nederlands De Drenkeling
Techniek Gravure
Afmetingen 49 x 73 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 149
Direct kopen
Jacob Maris - Zittend Meisje kopen? Bied vanaf 75!
Jacob Maris (1837-1899) Nederlands Zittend Meisje
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 33 x 24 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Johannes Evert Akkeringa - Geen titel kopen? Bied vanaf 160!
Johannes Evert Akkeringa (1861-1942) Nederlands Geen titel
Techniek Potlood
Afmetingen 42.5 x 39 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 160
Direct kopen
Hendrik Willem Mesdag - & Antonio Mancini : 3 boekwerken kopen? Bied vanaf 60!
Hendrik Willem Mesdag (1831-1915) Nederlands & Antonio Mancini : 3 boekwerken
Techniek Softcover
Afmetingen 26.5 x 22.5 cm (h x b)
€ 60
Direct kopen