5. Haagse School

Haagse School

Opgericht in 1860 - opgeheven in 1900

Haagse School

De Haagse School zette zich af tegen de romantische traditie die rond het midden van de eeuw hoogtij vierde in de Hollandse schilderkunst en die de werkelijkheid idealiseerde. De schilders van de Haagse School streefden een realistische weergave na. Daarnaast probeerden ze zo veel mogelijk in de open lucht te werken. Ze werden dan ook geïnspireerd door de kunstenaars van de School van Barbizon. In het begin was het kleurgebruik van de Haagse School somber, maar onder invloed van het impressionisme werden de kleuren lichter en helderder, en werd hun toets ook losser. Alle kunstschilders van de Haagse School waren op een of andere manier verbonden met Den Haag.

Er worden 18 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Willem de Zwart - Boerderij in Dekkersduin - Ets 1885 kopen? Bied vanaf 70!
Willem de Zwart - Boerderij in Dekkersduin - Ets 1885

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekEts
Afmetingen25.5 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jozef Israels - Oude man - Ets kopen? Bied vanaf 175!
Jozef Israels - Oude man - Ets

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorlenteman

Periode1800 t/m 1899
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen23 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jozef Israels - Map met 8 tekeningen/koperdiepdrukken kopen? Bied vanaf 105!
Jozef Israels - Map met 8 tekeningen/koperdiepdrukken

Varia

Geplaatst doormplein

Jaartal1965
Afmetingen28 cm x 35 cm (h x b)

Adrianus Johannes Groenewegen - “Riviergezicht met eenden en kerktoren" kopen? Bied vanaf 600!
Adrianus Johannes Groenewegen - “Riviergezicht met eenden en kerktoren"

Geplaatst doorNellyN

Afmetingen54.5 cm x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Floris Verster - Mestvaalten bij avond - Scherjon No.12 kopen? Bied vanaf 60!
Floris Verster - Mestvaalten bij avond - Scherjon No.12

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

TechniekProefdruk
Afmetingen20.5 cm x 29.5 cm (h x b)
Floris Verster - Schepen in haven - Scherjon No.18 kopen? Bied vanaf 75!
Floris Verster - Schepen in haven - Scherjon No.18

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorStrechgel

TechniekProefdruk
Afmetingen21 cm x 29 cm (h x b)
Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee kopen? Bied vanaf 300!
Hendrik Willem Mesdag - & C.L. Dake - Botters op zee

Prenten voor 1900

Geplaatst doorRobert100

Jaartal1879
TechniekEts
Afmetingen92 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Louis Apol - Winters landschap aan een rivier - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 12500!
Louis Apol - Winters landschap aan een rivier - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorArtDumay

Afmetingen80 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Bernardus Johannes Blommers - Portret van Marijke", gesigneerd voluit l.o en 'Amsterdam 1894' kopen? Bied vanaf 350!
Bernardus Johannes Blommers - Portret van Marijke", gesigneerd voluit l.o en 'Amsterdam 1894'

Geplaatst doorTras

Jaartal1894
Afmetingen63 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wouter Verschuur (jr.) - Een witte merrie met zadel in een stal kopen? Bied vanaf 500!
Wouter Verschuur (jr.) - Een witte merrie met zadel in een stal

Geplaatst doorDheemskerk

Afmetingen60 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
Geo Poggenbeek - Eendjes aan de waterkant kopen? Bied vanaf 600!
Geo Poggenbeek - Eendjes aan de waterkant

Geplaatst doorArtDumay

Afmetingen25 cm x 31 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Joseph Constantin Gabriel - Gewassen inkt met krijt, Boerderij Bloemendaal kopen? Bied vanaf 150!
Paul Joseph Constantin Gabriel - Gewassen inkt met krijt, Boerderij Bloemendaal

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Periode1800 t/m 1899
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen44.5 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Toon Kelder - Potloodtekening, Heb jij niks besteld? Ik niet, jij? - Ingelijst kopen? Bied vanaf 80!
Toon Kelder - Potloodtekening, Heb jij niks besteld? Ik niet, jij? - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1929
TechniekPotlood
Afmetingen46.5 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem de Zwart - Hakhout laden - Ets - 1896 - Ingelijst - Zeer goede staat kopen? Bied vanaf 95!
Willem de Zwart - Hakhout laden - Ets - 1896 - Ingelijst - Zeer goede staat

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorChors

Jaartal1896
TechniekEts
Afmetingen39 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Gerard Marchee - abstracte aquarel kopen? Bied vanaf 32!
Gerard Marchee - abstracte aquarel

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorjozeph

TechniekAquarel
Afmetingen51 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem de Zwart - Boomstudie - Ets kopen? Bied vanaf 50!
Willem de Zwart - Boomstudie - Ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekEts
Afmetingen10.3 cm x 7.3 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Theophile de Bock - Boerin met koeien kopen? Bied vanaf 75!
Theophile de Bock - Boerin met koeien

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorrikpennartz

Jaartal1906
TechniekEts
Afmetingen80 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Anton Mauve (sr.) - Aquarel en gouache, Twee houthakkers - Ingelijst kopen? Bied vanaf 2800!
Anton Mauve (sr.) - Aquarel en gouache, Twee houthakkers - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Periode1800 t/m 1899
TechniekAquarel
Afmetingen63 cm x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst