5. Het Signaal

Het Signaal

Opgericht in 1916

Het Signaal

Het Signaal was een expressionistische kunstenaarsgroep die werd opgericht in Bergen. In Bergen hebben veel Nederlandse kunstenaars geleefd en gewerkt en staat bekend als kunstenaarskolonie. Ten tijde van Het Signaal was de Bergense School ook actief. De kunstenaars die aangesloten zaten bij Het Signaal wilden de werkelijkheid bezield weergeven. Deze diepe beleving van de werkelijkheid werd gecreeërd door zwaart aangezette kleuren en lijnen, en felle kleurcontrasten aan te brengen. Het Signaal zou een grote betekenis hebben voor de manifestatie van het expressionisme in Nederland. In 1918 exposeerden de leden van Het Signaal hun werk in Park Meerwijk, wat zorgde voor

Piet van Wijngaerdt - Paard kopen? Bied vanaf 135!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Paard
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen43 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 135
Piet van Wijngaerdt - Chrysanten met rood fluweel kopen? Bied vanaf 690!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Chrysanten met rood fluweel
Afmetingen99 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 690
Adrianus van Zeegen - Het welige leven van een fantastisch diepzee bewoner kopen? Bied vanaf 150!
Adrianus van Zeegen (1881-1966) Nederlands Het welige leven van een fantastisch diepzee bewoner
Afmetingen79 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Adrianus van Zeegen - Besneeuwde bomen in een windhoos kopen? Bied vanaf 200!
Adrianus van Zeegen (1881-1966) Nederlands Besneeuwde bomen in een windhoos
Afmetingen76 x 116 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 200
Henri Victor Le Fauconnier - Stilleven met bloemen kopen? Bied vanaf 695!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Stilleven met bloemen
Afmetingen83 x 104 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 695
Piet van Wijngaerdt - Rozeweelde kopen? Bied vanaf 575!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Rozeweelde
Afmetingen100 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 575
Charley Toorop - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Charley Toorop (1891-1955) Nederlands 2 boeken
TechniekSoftcover
Afmetingen26 x 20 cm (h x b)
€ 50
Piet van Wijngaerdt - Bloemstilleven met rode Rozen kopen? Bied vanaf 395!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Bloemstilleven met rode Rozen
Afmetingen75 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395