5. Het Signaal

Het Signaal

Opgericht in 1916

Het Signaal

Het Signaal was een expressionistische kunstenaarsgroep die werd opgericht in Bergen. In Bergen hebben veel Nederlandse kunstenaars geleefd en gewerkt en staat bekend als kunstenaarskolonie. Ten tijde van Het Signaal was de Bergense School ook actief. De kunstenaars die aangesloten zaten bij Het Signaal wilden de werkelijkheid bezield weergeven. Deze diepe beleving van de werkelijkheid werd gecreeërd door zwaart aangezette kleuren en lijnen, en felle kleurcontrasten aan te brengen. Het Signaal zou een grote betekenis hebben voor de manifestatie van het expressionisme in Nederland. In 1918 exposeerden de leden van Het Signaal hun werk in Park Meerwijk, wat zorgde voor

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Joan Collette - (J.N. Collette 1889-1958), houtsnede, Madonna met kind kopen? Bied vanaf 30!
Joan Collette - (J.N. Collette 1889-1958), houtsnede, Madonna met kind

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen30 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstAlleen in Passe-partout
Laatste
kans
Piet van Wijngaerdt - Tekening Amstelveense weg 1901 kopen? Bied vanaf 50!
Piet van Wijngaerdt - Tekening Amstelveense weg 1901

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorEVart

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen29 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Piet van Wijngaerdt - Olieverf op doek: Roode Amaryllis in Japansch vaasje kopen? Bied vanaf 695!
Piet van Wijngaerdt - Olieverf op doek: Roode Amaryllis in Japansch vaasje

Geplaatst doorKiewitKunst

Afmetingen76 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam