5. Keramiek Nederland

Keramiek Nederland

Opgericht in 1880

Nederlandse Keramiek

De Nederlandse Keramiek kent een rijke traditie. In deze groep concentreren wij ons op de Moderne Nederlandse Keramiek. Hierbij is uitgegaan van de standaardwerken Nederlandse Keramiek (-en glas)merken van M. Singelberg-Van der Meer en Nederlandse Keramiek 1900-1975 van Mieke Spruit-Ledeboer. Tevens is het standaardwerk Nederlandse Keramiek vanaf Jugendstil tot 2000 van W.D.H. Spijker (ook bekend als de "collectie Spijker") zeer aan te bevelen.

Nederlands (sier-)aardewerk is in aanvang vooral bekend om vaak zeer mooie decoraties, denk hierbij bijvoorbeeld aan de vele plateelschilders die Nederland kende in het begin van de 20e eeuw. Later werd juist ook de vormgeving belangrijk. De keramische kunstenaars en ateliers die gekoppeld zijn aan deze groep werken volgens ambachtelijke methodes en richten zich op het vervaardigen van sier-en gebruiksvoorwerpen met een belangrijke esthetische waarde.

Wij gaan hier uit van de kunstenaars van 1880 (opkomst van de Jugendstil)

Koninklijke Tichelaar Makkum - Pauwenbord kopen? Bied vanaf 30!
Koninklijke Tichelaar Makkum (1689) Nederlands Pauwenbord
Afmetingen 22 x 22 cm (h x b)
Gewicht 361 g
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 30
Direct kopen
Leo Braat - Il est très tard. kopen? Bied vanaf 25!
Leo Braat (1908-1982) Nederlands Il est très tard.
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 52 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Japans Papier
€ 25
Direct kopen
Heinen Delfts Blauw - Kaststel Delfts Blauw, beschilderd met Botters en Zeilboten kopen? Bied vanaf 120!
Heinen Delfts Blauw (1975) Nederlands Kaststel Delfts Blauw, beschilderd met Botters en Zeilboten
Afmetingen 48 x 25 x 24 cm (h x b x d)
Gewicht 3009 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 120
Direct kopen
Tegel- en Fayencefabriek Amphora - Oegstgeest kopen? Bied vanaf 250!
Tegel- en Fayencefabriek Amphora (1908-1933) Nederlands Oegstgeest
Afmetingen 33 x 33 x 5 cm (h x b x d)
€ 250
Direct kopen
Erica van Broeckhuijsen - spion kopen? Bied vanaf 50!
Erica van Broeckhuijsen (1964) Nederlands spion
Afmetingen 40 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Societe Ceramique - IXe Olympiade Amsterdam 1928 kopen? Bied vanaf 60!
Societe Ceramique (1859-1958) Nederlands IXe Olympiade Amsterdam 1928
Afmetingen 25 x 25 x 2 cm (h x b x d)
Gewicht 444 g
€ 60
Direct kopen
Firma Regout & Co - Melkkan en Suikerpot Jasper blue kopen? Bied vanaf 35!
Firma Regout & Co (1827-1899) Nederlands Melkkan en Suikerpot Jasper blue
Afmetingen 12 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 35
Direct kopen
Plateelbakkerij Ram - Grote vaas kopen? Bied vanaf 150!
Plateelbakkerij Ram (1921-1969) Nederlands Grote vaas
Afmetingen 47.5 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Porceleyne Fles - Aardewerk bord 1928 kopen? Bied vanaf 45!
Porceleyne Fles (1653) Nederlands Aardewerk bord 1928
Afmetingen 18 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Direct kopen
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Plazuid vaas kopen? Bied vanaf 65!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Plazuid vaas
Afmetingen 21 x 10.2 x 10.2 cm (h x b x d)
€ 65
Direct kopen
Societe Ceramique - IXe Olympiade Amsterdam 1928 kopen? Bied vanaf 80!
Gewicht 444 g
€ 80
Direct kopen
Jos Kippes - Schaal met vissen kopen? Bied vanaf 49!
Jos Kippes (1949) Nederlands Belgisch Schaal met vissen
Afmetingen 7 x 32 x 29 cm (h x b x d)
€ 49
Direct kopen
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Schaaltje kopen? Bied vanaf 35!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Schaaltje
Afmetingen 7 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen
Heinen Delfts Blauw - 2 handbeschilderde vazen met boten kopen? Bied vanaf 70!
Heinen Delfts Blauw (1975) Nederlands 2 handbeschilderde vazen met boten
Afmetingen 29 x 13 x 11 cm (h x b x d)
Gewicht 1102 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Direct kopen
Heinen Delfts Blauw - Brede vaas met deksel Delfts Blauw kopen? Bied vanaf 70!
Heinen Delfts Blauw (1975) Nederlands Brede vaas met deksel Delfts Blauw
Gewicht 3009 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Direct kopen
Henk Potters - Keramiek diverse mooie items kopen? Bied vanaf 50!
Henk Potters (1924-2003) Nederlands Keramiek diverse mooie items
Afmetingen 5 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Direct kopen
Maggi Giles - 2 boeken kopen? Bied vanaf 45!
Maggi Giles (1938) Nederlands 2 boeken
Techniek Hardcover
Afmetingen 31 x 25 cm (h x b)
€ 45
Direct kopen
Societe Ceramique - Serveerset - 1939 - 1 grote en 8 kleine borden kopen? Bied vanaf 90!
Societe Ceramique (1859-1958) Nederlands Serveerset - 1939 - 1 grote en 8 kleine borden
Afmetingen 10 x 31 x 28 cm (h x b x d)
€ 90
Direct kopen
Peter Petersen - Gans kopen? Bied vanaf 2000!
Peter Petersen (1947) Nederlands Gans
Techniek Brons
Afmetingen 80 x 28 x 60 cm (h x b x d)
Gewicht 30 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 2.000
Direct kopen