5. Kunst van Heden

Kunst van Heden

Opgericht in 1905 - opgeheven in 1959

Kunst van Heden

De Belgische vereniging Kunst van Heden, ook bekend onder de Franse benaming L’Art Contemporain, werd gesticht in Antwerpen op 1 maart 1905. Onder de leden waren zowel beeldende kunstenaars, als voorname Antwerpse begunstigers. De bedoeling van de begunstigers die de vereniging hebben gesticht was het promoten van de eigentijdse Belgische kunst. Dit gebeurde onder meer via publicaties, lezingen, schenkingen en met het houden van tentoonstellingen en organisten van jaarlijkse salons. Tijdens de Tweede Wereldoorlog, evenals tijdens de Eerste, was de groep niet actief. De traditie van de salons werd in 1947 weer hervat en in 1955 is het vijftigjarig bestaan gevierd met een huldetentoonstelling. Vier jaar later, in 1959, hield de vereniging op te bestaan en werd de laatste tentoonstelling gehouden.

Jakob Smits - Christus bespot kopen? Bied vanaf 125!
Jakob Smits (1855-1928) Nederlands Belgisch Christus bespot
Techniek Ets
Afmetingen 47 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 125
George Minne - gesigneerde foto kopen? Bied vanaf 65!
George Minne (1866-1941) Belgisch gesigneerde foto
Techniek Silverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen 16.5 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 65
Direct kopen
James Ensor - De Intrige kopen? Bied vanaf 30!
James Ensor (1860-1949) Engels Belgisch De Intrige
Techniek Offset
Afmetingen 59.4 x 84 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 30
Direct kopen
Walter Vaes - surrealistische voorstelling met figuren - schaarse ets - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 175!
Walter Vaes (1882-1958) Belgisch surrealistische voorstelling met figuren - schaarse ets - mooi ingelijst
Techniek Ets
Afmetingen 26 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Direct kopen