5. Les Vingt

Les Vingt

Opgericht in 1883 - opgeheven in 1893

Les Vingt

Les Vingt was een Belgische kunstenaarsgroep die voortkwam uit de groep L’Essor. Ze verzetten zich tegen het verouderde academische en de heersende artistieke standaarden. Het gebrek aan programma bracht de groep uiteindelijk in problemen waardoor het werd ontbonden. Toch ontstond uit Les Vingt een nieuwe groep, namelijk La Libre Esthétique, waarbij de meeste leden van Les Vingt zich weer aansloten.

Jan Toorop - Ingelijste litho: 'Transport' - 1905 kopen? Bied vanaf 395!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Ingelijste litho: 'Transport' - 1905
Techniek Litho
Afmetingen 69 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 395
Jan Toorop - MADONNA MET KIND kopen? Bied vanaf 135!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands MADONNA MET KIND
Techniek Isografie
Afmetingen 55 x 42 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 135
Jan Toorop - 'Dorst naar Rechtvaardigheid' kopen? Bied vanaf 60!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands 'Dorst naar Rechtvaardigheid'
Techniek Isografie
Afmetingen 27 x 32 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Felicien Rops - L'intracte de Minerve kopen? Bied vanaf 60!
Felicien Rops (1833-1898) Belgisch L'intracte de Minerve
Techniek Heliogravure
Afmetingen 44 x 34 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Jan Toorop - litho | 'De Mijnwerker' kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands litho | 'De Mijnwerker'
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 38 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Piet Verhaert - Rue du Steen à Anvers - 1881 kopen? Bied vanaf 60!
Piet Verhaert (1852-1908) Belgisch Rue du Steen à Anvers - 1881
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 48 x 35 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 60