5. L'Essor

L'Essor

Opgericht in 1876 - opgeheven in 1891

L'Essor

L’Essor was een kunstenaarsvereniging actief in Brussel. De stichters waren progressieven die zich wilden afzetten tegen het academisme en hadden een voorkeur voor realistische kunst. Naast Brussel organiseerden ze ook tentoonstellingen in Antwerpen, Oostende en Londen. Ze traden ook op als belangenvereniging die gunstige prijzen afdwong bij leveranciers van kunstmaterialen. Na onenigheid in 1883 sloten enkele kunstenaars zich aan bij Les Vingt. Dit kwam vanwege het gebrek aan programma van L’Essor. In 1892 splitste zich ook een groep af van L’Essor en vormden de vereniging Pour L’Art. De doelstelling van L’Essor was het organiseren van tentoonstellingen met werk van de leden.

Er worden 7 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Jan Toorop - 5 boeken en ingelijst werk Marietje Otterloo 1924 -->gratis verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop - 5 boeken en ingelijst werk Marietje Otterloo 1924 -->gratis verzending NL

Kunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal1922
TechniekHardcover
Afmetingen25 cm x 20 cm (h x b)
Armand Heins - Lezende grijsaard & Leeuwen - Etsen kopen? Bied vanaf 35!
Armand Heins - Lezende grijsaard & Leeuwen - Etsen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekEts
Afmetingen10 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!
Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorkunst_ikhebje

TechniekIsografie
Afmetingen41 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Toorop - Madonna met Kind kopen? Bied vanaf 75!
Jan Toorop - Madonna met Kind

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doormameren

Jaartal1922
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 25 cm (h x b)
IngelijstIngelijst

Jakob Smits - Stadsgezicht Antwerpen kopen? Bied vanaf 20!
Jakob Smits - Stadsgezicht Antwerpen

Prenten voor 1900

Geplaatst doorciscus_9com

Jaartal1864
TechniekLitho
Afmetingen19.9 cm x 16.5 cm (h x b)
GesigneerdNaam gedrukt
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Toorop - Drie bruiden. Kunstdruk. kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop - Drie bruiden. Kunstdruk.

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorAkke

TechniekVaria
Afmetingen58 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Jakob Smits - Aquarel en pasteltekening, Bedelaar in kerkinterieur - Ingelijst kopen? Bied vanaf 800!
Jakob Smits - Aquarel en pasteltekening, Bedelaar in kerkinterieur - Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekAquarel
Afmetingen78 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst