5. Murano

Murano

Opgericht in 1300

Onder Muranoglas valt al het gebruiks- en kunstglas afkomstig van het eiland Murano bij Venetië. Op het eiland bevinden zich diverse fabrikanten en ontwerpers. Aan het einde van de dertiende eeuw werd de productie van glas van Venetië naar het eiland verplaatst om de kans op brand in de stad, waar voornamelijk houten huizen stonden, te verkleinen. Eeuwenlang heeft Murano een belangrijke rol vervult binnen de internationale glaswereld. In de achttiende eeuw nam de belangstelling voor het kleurrijke Muranoglas af. In de jaren vijftig en zestig van de twintigste eeuw kwam er echter weer aandacht voor. Het werd een zeer populair product onder toeristen in Venetië. Helaas heeft dat ook negatieve impact gehad: Muranoglas wordt volop nagemaakt en glaswerk in de typische Muranostijl wordt geïmporteerd uit China.

Om origineel Muranoglas te identificeren moet gelet worden op keurmerken of signaturen. Sinds 1994 wordt een keurmerk met het Vetro Artistico Murano-logo en nummer van de fabrikant gehanteerd. Sinds 2016 staat op het keurmerk ook een serienummer en QR-code. Soms is er ook een certificaat van echtheid aanwezig, al zal dit bij antiek glas niet vaak het geval zijn.

Cenedese - Murano 10 Stuks. kopen? Bied vanaf 350!
Cenedese (1946) Italiaans Murano 10 Stuks.
Afmetingen16.5 x 6 x 6 cm (h x b x d)
Gewicht150 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 350
Carlo Moretti - Opaline Florance vaas met vlammen: vetreria di borgonovo kopen? Bied vanaf 75!
Carlo Moretti (1958) Italiaans Opaline Florance vaas met vlammen: vetreria di borgonovo
Afmetingen20 x 12 x 12 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 75
Alfredo Barbini - presse-papier met ingesloten luchtbel kopen? Bied vanaf 95!
Alfredo Barbini (1912-2007) Italiaans presse-papier met ingesloten luchtbel
Afmetingen6 x 9 cm (h x b)
Gewicht900 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 95
Venini - Murano Fazzaletto kopen? Bied vanaf 400!
Venini (1921) Italiaans Murano Fazzaletto
Afmetingen17 x 17 x 17 cm (h x b x d)
Gewicht2000 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 400
Cenedese - Venetiaans Murano schaal kristalglas glas object vintage kopen? Bied vanaf 125!
Cenedese (1946) Italiaans Venetiaans Murano schaal kristalglas glas object vintage
Afmetingen23 x 45 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 125
Fratelli Toso - Venetiaans Murano schaal fruitschaal kristal 60 cm kopen? Bied vanaf 100!
Fratelli Toso (1854) Italiaans Venetiaans Murano schaal fruitschaal kristal 60 cm
Afmetingen19 x 65 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt
€ 100
Flavio Poli - Murano Sommerso Vase Glas kopen? Bied vanaf 55!
Flavio Poli (1900-1984) Italiaans Murano Sommerso Vaas Glas
Afmetingen16 x 4 x 4 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 55
Cenedese - 3 stuks vintage Murano kopen? Bied vanaf 50!
Cenedese (1946) Italiaans 3 stuks vintage Murano
Afmetingen17 x 57 x 24 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Dino Martens - Dino Martens Vintage Murano Art Glass kopen? Bied vanaf 350!
Dino Martens (1894-1970) Italiaans Dino Martens Vintage Murano Art Glass
Afmetingen16 x 16 x 13 cm (h x b x d)
Gewicht1.5 g
GesigneerdOngemerkt
€ 350
Venini - Murano kopen? Bied vanaf 225!
Venini (1921) Italiaans Murano
Afmetingen17 x 18 x 18 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 225
Cenedese - Le Gocce Prosecco glazen Art Deco kopen? Bied vanaf 15!
Cenedese (1946) Italiaans Le Gocce Prosecco glazen Art Deco
Afmetingen18 x 8.5 x 8.5 cm (h x b x d)
GesigneerdOngemerkt
€ 15