5. Murano

Murano

Opgericht in 1300

Onder Muranoglas valt al het gebruiks- en kunstglas afkomstig van het eiland Murano bij Venetië. Op het eiland bevinden zich diverse fabrikanten en ontwerpers. Aan het einde van de dertiende eeuw werd de productie van glas van Venetië naar het eiland verplaatst om de kans op brand in de stad, waar voornamelijk houten huizen stonden, te verkleinen. Eeuwenlang heeft Murano een belangrijke rol vervult binnen de internationale glaswereld. In de achttiende eeuw nam de belangstelling voor het kleurrijke Muranoglas af. In de jaren vijftig en zestig van de twintigste eeuw kwam er echter weer aandacht voor. Het werd een zeer populair product onder toeristen in Venetië. Helaas heeft dat ook negatieve impact gehad: Muranoglas wordt volop nagemaakt en glaswerk in de typische Muranostijl wordt geïmporteerd uit China.

Om origineel Muranoglas te identificeren moet gelet worden op keurmerken of signaturen. Sinds 1994 wordt een keurmerk met het Vetro Artistico Murano-logo en nummer van de fabrikant gehanteerd. Sinds 2016 staat op het keurmerk ook een serienummer en QR-code. Soms is er ook een certificaat van echtheid aanwezig, al zal dit bij antiek glas niet vaak het geval zijn.

Er worden 3 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Seguso - Seguso Vase kopen? Bied vanaf 200!
Seguso - Seguso Vase

Glas / Keramiek

Geplaatst doorErvenRattink

Jaartal2000
Afmetingen25 cm x 23 cm x 3 cm (h x b x d)
Gewicht6500 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker

Cenedese - Ferm spiraal gevormd glaswerk kopen? Bied vanaf 75!
Cenedese - Ferm spiraal gevormd glaswerk

Glas / Keramiek

Geplaatst doorestrel4

Periode1950 t/m 1979
Afmetingen38 cm x 16 cm (h x b)
Gewicht1700 g
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Venini - Fulvio Bianconi vaas kopen? Bied vanaf 325!
Venini - Fulvio Bianconi vaas

Glas / Keramiek

Geplaatst doorestrel4

Periode1950 t/m 1979
Afmetingen27 cm x 15 cm (h x b)
Gewicht2180 g
GesigneerdOngemerkt