5. Naïeve schilderkunst

Naïeve schilderkunst

Naïeve Schilderkunst

De naïeve schilderkunst wordt gekenmerkt door een naïeve, ofwel kinderlijke manier van uitbeelden en gebruik van technieken. De naïeve schilderkunst onderzoekt zichzelf niet, en geeft dus een bijna kinderlijke vanzelfsprekendheid weer. In eerste instantie was deze schilderkunst een reactie op de romantiek vanaf de achttiende eeuw. Er zijn verschillende kenmerken in deze schilderkunst, enkele hiervan zijn het gebruik maken van een ontbrekend en verwarrend perspectief, duidelijke kleurvlakken, de hoge mate van details en uitdrukkingsloze gezichten.

Er worden 27 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Ada Breedveld - Litho ,Smikkelzuchtig uit 2001, met gedicht van Jan Petrie kopen? Bied vanaf 30!
Ada Breedveld - Litho ,Smikkelzuchtig uit 2001, met gedicht van Jan PetrieGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal2001
Afmetingen33.5 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Klok van glas, Dame balancerend op bal kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld - Klok van glas, Dame balancerend op bal3D Multiples & Objecten

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1998
TechniekOverig
Afmetingen40 cm x 40 cm x 2 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Ada Breedveld - Zeefdruk. Titel, "Bloemen Koningin " . kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld - Zeefdruk. Titel, "Bloemen Koningin " .Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal2004
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Zeefdruk. Titel, "Violiste". kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld - Zeefdruk. Titel, "Violiste".Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal2001
Afmetingen50 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Zeefdruk: Blauwe dame - 1999 kopen? Bied vanaf 59!
Ada Breedveld - Zeefdruk: Blauwe dame - 1999Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1999
Afmetingen54 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Bankgeheim kopen? Bied vanaf 245!
Ada Breedveld - BankgeheimSchilderij

Geplaatst doorAndrevanHulst

Jaartal2009
TechniekAcryl
Afmetingen40 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Klok van glas, Dame met trommel kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld - Klok van glas, Dame met trommel3D Multiples & Objecten

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1998
TechniekOverig
GesigneerdHandgesigneerd
Jan Martens - zonder titel kopen? Bied vanaf 48!
Jan Martens - zonder titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPrivateartcollector

Jaartal1997
Afmetingen72 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Litho, Titel, Sea WomanGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1999
TechniekLitho
Afmetingen77 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Acryl Op canvas, titel, Fruits de Mer kopen? Bied vanaf 275!
Ada Breedveld - Acryl Op canvas, titel, Fruits de MerSchilderij

Geplaatst doorduif

Jaartal1992
TechniekAcryl
Afmetingen80 cm x 110 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam

Willem van den Berg - Franciscus Kenninck ( aartsbisschop van utrecht kopen? Bied vanaf 25!
Willem van den Berg - Franciscus Kenninck ( aartsbisschop van utrechtGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorzioni

Jaartal1928
TechniekEts
Afmetingen48 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dolf Zwerver - Ets kopen? Bied vanaf 85!
Dolf Zwerver - EtsGrafiek (handgesigneerd)

TechniekEts
Afmetingen56.5 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Engel kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld - EngelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal2001
Afmetingen27.5 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Arie van Leijen - Gemaal te Hensbroek kopen? Bied vanaf 150!
Arie van Leijen - Gemaal te HensbroekSchilderij

Geplaatst doorAlkmaarde12de

Afmetingen55 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Ada Breedveld - Vrouw blauw kopen? Bied vanaf 125!
Ada Breedveld - Vrouw blauwSchilderij

Geplaatst doorBluechoclat

Jaartal2004
Afmetingen68 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ada Breedveld - Zeefdruk. Titel, "Hiep, Hiep, Hoera" . kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld - Zeefdruk. Titel, "Hiep, Hiep, Hoera" .Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal2004
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Acryl en bladgoud op doek: Verliefd, een luchtige droom - 1996 kopen? Bied vanaf 999!
Ada Breedveld - Acryl en bladgoud op doek: Verliefd, een luchtige droom - 1996Schilderij

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1996
TechniekAcryl
Afmetingen106 cm x 136 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Martens - zonder titel maar met lijst! kopen? Bied vanaf 65!
Jan Martens - zonder titel maar met lijst!Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Afmetingen62 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ben Baerten - Het bruidspaar kopen? Bied vanaf 200!
Ben Baerten - Het bruidspaarSchilderij

Geplaatst doorJacqueline42

Jaartal1982
Afmetingen31 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ben Baerten - Meisje met paard kopen? Bied vanaf 200!
Ben Baerten - Meisje met paardSchilderij

Geplaatst doorJacqueline42

Jaartal1981
Afmetingen36 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem Westbroek - 2 etsen op 1 blad: "voor Joop" kopen? Bied vanaf 45!
Willem Westbroek - 2 etsen op 1 blad: "voor Joop"Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1971
TechniekEts
Afmetingen16.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willem van den Berg - Portret van Mathieu Janssens met zonnebril kopen? Bied vanaf 120!
Willem van den Berg - Portret van Mathieu Janssens met zonnebrilTekening / Aquarel

Geplaatst doorBobScholteArt

Jaartal1962
TechniekPotlood
Afmetingen17 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Golden Sound, genummerd 49/100. Laatste exemplaar ! kopen? Bied vanaf 35!
Ada Breedveld - Golden Sound, genummerd 49/100. Laatste exemplaar !Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1998
Afmetingen75 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ada Breedveld - Pierrot kopen? Bied vanaf 30!
Ada Breedveld - PierrotGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorEva-Tine

Jaartal1978
TechniekEts
Afmetingen30 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem van den Berg - Zeer grote naturalistische Litho "Landarbeiders" in originele lijst kopen? Bied vanaf 68!
Willem van den Berg - Zeer grote naturalistische Litho "Landarbeiders" in originele lijstGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorartpointamsterdam

TechniekLitho
Afmetingen80 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ada Breedveld - Klok van glas, Dame op olifant kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld - Klok van glas, Dame op olifant3D Multiples & Objecten

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1998
TechniekOverig
GesigneerdHandgesigneerd
Willem van den Berg - Boer met de oost kopen? Bied vanaf 295!
Willem van den Berg - Boer met de oostTekening / Aquarel

Geplaatst doorBuisArthouse

Jaartal1947
TechniekPotlood
Afmetingen46 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst