5. Naïeve schilderkunst

Naïeve schilderkunst

Naïeve Schilderkunst

De naïeve schilderkunst wordt gekenmerkt door een naïeve, ofwel kinderlijke manier van uitbeelden en gebruik van technieken. De naïeve schilderkunst onderzoekt zichzelf niet, en geeft dus een bijna kinderlijke vanzelfsprekendheid weer. In eerste instantie was deze schilderkunst een reactie op de romantiek vanaf de achttiende eeuw. Er zijn verschillende kenmerken in deze schilderkunst, enkele hiervan zijn het gebruik maken van een ontbrekend en verwarrend perspectief, duidelijke kleurvlakken, de hoge mate van details en uitdrukkingsloze gezichten.

Willem Westbroek - Bruidskoets kopen? Bied vanaf 300!
Willem Westbroek (1918-1998) Nederlands Bruidskoets
Afmetingen60 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 300
Ada Breedveld - Olieverf op doek, Special offer - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 350!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Olieverf op doek, Special offer - Ingelijst (Groot)
Afmetingen88 x 117.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350
Dolf Zwerver - Geen titel -ets circa 1980- kopen? Bied vanaf 70!
Dolf Zwerver (1932-2010) Nederlands Geen titel -ets circa 1980-
TechniekEts
Afmetingen30 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Huidig bod
€ 70
1 bieding
Ada Breedveld - Zeefdruk: Blauwe dame - 1999 kopen? Bied vanaf 59!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Zeefdruk: Blauwe dame - 1999
Afmetingen54 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Afmetingen54 x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Willem van den Berg - Flamingo's. kopen? Bied vanaf 59!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Flamingo's.
TechniekLitho
Afmetingen60 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 59
Ada Breedveld - Engeltje met tambourine kopen? Bied vanaf 675!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Engeltje met tambourine
Afmetingen120 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 675
Willem van den Berg - Portret van Mathieu Janssens met zonnebril kopen? Bied vanaf 100!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Portret van Mathieu Janssens met zonnebril
TechniekPotlood
Afmetingen17 x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 100
Willem van den Berg - Boer met oogst kopen? Bied vanaf 165!
Willem van den Berg (1886-1970) Nederlands Boer met oogst
TechniekPotlood
Afmetingen46 x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 165
Gorki Bollar - zonder titel kopen? Bied vanaf 250!
Gorki Bollar (1944) Nederlands zonder titel
TechniekAquarel
Afmetingen35 x 26.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Ada Breedveld - Acryl op doek: Red Bow - 1993 kopen? Bied vanaf 100!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Acryl op doek: Red Bow - 1993
TechniekAcryl
Afmetingen64 x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 100
Jan Martens - Twee kruizen kopen? Bied vanaf 48!
Jan Martens (1943) Nederlands Twee kruizen
Afmetingen55 x 82 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 48
Jaap ter Haar - Het Witte Huis kopen? Bied vanaf 950!
Jaap ter Haar (1923-1998) Nederlands Het Witte Huis
Afmetingen34 x 44 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 950
Cornelis de Geus - Winterlandschap kopen? Bied vanaf 50!
Cornelis de Geus (1914) Nederlands Winterlandschap
Afmetingen44 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 50
Ferdinand Erfmann - Het Boekenbal kopen? Bied vanaf 7600!
Ferdinand Erfmann (1901-1968) Nederlands Het Boekenbal
Afmetingen69 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 7.600
Ada Breedveld - Vrouw op rode sofa kopen? Bied vanaf 575!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Vrouw op rode sofa
Afmetingen110 x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 575
Gorki Bollar - "Palfrenier" kopen? Bied vanaf 200!
Gorki Bollar (1944) Nederlands "Palfrenier"
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen53 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 200
Ada Breedveld - Acryl op doek: Holly tulp - 1991(Groot werk, sterk afgeprijsd, laatste keer!) kopen? Bied vanaf 495!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Acryl op doek: Holly tulp - 1991(Groot werk, sterk afgeprijsd, laatste keer!)
TechniekAcryl
Afmetingen103 x 72.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 495
Ada Breedveld - Litho, Titel, Sea Woman kopen? Bied vanaf 50!
Ada Breedveld (1944) Nederlands Litho, Titel, Sea Woman
TechniekLitho
Afmetingen77 x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 50