5. Neo-expressionisme

Neo-expressionisme

Neo-expressionisme

Het neo-expressionisme is een stroming die bestaat uit kunstenaars die geboren zijn na de Tweede Wereldoorlog. De schilders van het neo-expressionisme zetten zich af tegen de minimalistische en conceptuele kunst. Ze vonden het maar niks dat er geen verhaal en geen perspectief meer te zien was. Hieruit kwam een brutale versie van het expressionisme. Op doeken van groot formaat toonden ze hun sociale onbehagen, afschuw van het fascisme en woede tegen de gevestigde structuren. Dit leidde tot onstuimige, figuratieve doeken. In Duitsland werd deze stroming de Neue Wilden genoemd. Zij lieten zich inspireren door de culturele erfenis van het eigen land.

A.R. Penck - 2 ingelijste litho's kopen? Bied vanaf 250!
A.R. Penck (1939-2017) Duits Iers 2 ingelijste litho's
TechniekLitho
Afmetingen42 x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
A.R. Penck - Kein Titel kopen? Bied vanaf 850!
A.R. Penck (1939-2017) Duits Iers Geen titel
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen51 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 850
A.R. Penck - Uberschau - lithografie gesigneerd - ingelijst kopen? Bied vanaf 175!
A.R. Penck (1939-2017) Duits Iers Uberschau - lithografie gesigneerd - ingelijst
TechniekLitho
Afmetingen53 x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 175
A.R. Penck - Ohne Titel kopen? Bied vanaf 850!
A.R. Penck (1939-2017) Duits Iers Ohne Titel
Afmetingen85 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 850
A.R. Penck - Kleurenlitho | 'Pferd' | 1991 (Ingelijst) kopen? Bied vanaf 600!
A.R. Penck (1939-2017) Duits Iers Kleurenlitho | 'Pferd' | 1991 (Ingelijst)
TechniekOffset
Afmetingen81 x 103 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 600