5. Nieuwe Groep

Nieuwe Groep

Opgericht in 1945 - opgeheven in 1953

De Nieuwe Groep

De Nieuwe Groep was een kunstenaarscollectief dat voornamelijk bestond uit kunstschilders. De Nieuwe Groep was gevestigd in Twente die ontstond vanuit de onvrede met de Twentsche kunstkring, die door veel jongere kunstenaars werd gezien als dictatoriaal, elitair en behoudzuchtig. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doken veel kunstenaars onder in Twente, waar het idee ontstond om een nieuwe, moderne groep op te richten. Dit gebeurde dan ook nog hetzelfde jaar dat de oorlog voorbij was. Ze wilden een gunstig klimaat creëren voor de eigentijdse kunst in Oost-Nederland. Dit werd voornamelijk gedaan door middel van tentoonstellingen. De Nieuwe Groep speelde een grote rol bij het introduceren van de moderne schilderkunst in het Oosten van het land.

Wim ten Broek - groot 1943 - olieverf portret - Wolfgang Amadeus Mozart - gesigneerd kopen? Bied vanaf 150!
Wim ten Broek (1905-1993) Nederlands groot 1943 - olieverf portret - Wolfgang Amadeus Mozart - gesigneerd
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Wim ten Broek - groot 1943 - olieverf portret - componist Joseph Haydn - gesigneerd kopen? Bied vanaf 350!
Wim ten Broek (1905-1993) Nederlands groot 1943 - olieverf portret - componist Joseph Haydn - gesigneerd
Afmetingen70 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 350