5. Nieuwe Realisten

Nieuwe Realisten

Nieuwe Realisten

De Nieuwe Haagse School vierde haar hoogtijdagen tijdens de jaren '50 en '60 van de vorige eeuw. In de jaren '70 komen echter een groep jonge kunstenaars op in de Haagse kunstscene, ze noemen zich de Nieuwe Realisten. Ze werden allemaal beïnvloedt door Co Westerik, die doceerde aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag waar alle leden studeerden. Na de academie bleef de samenwerking bestaan, en werkten ze in steeds wisselende samenstellingen. In hun werk combineerden ze de actualiteit met citaten uit de kunstgeshiedenis. Vaak waren de werken van aanzienlijke omvang, en leverden de verschillende kunstenaars van de Nieuwe Realisten een eigen bijdrage aan het werk.

Pat Andrea - Schetsboek kopen? Bied vanaf 65!
Pat Andrea (1942) Nederlands Schetsboek
TechniekLitho
Afmetingen54 x 74 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 65
Pat Andrea - training een zomeravond (sc4) kopen? Bied vanaf 105!
Pat Andrea (1942) Nederlands training een zomeravond (sc4)
TechniekLitho
Afmetingen50 x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 105
Pat Andrea - Unica kopen? Bied vanaf 1300!
Pat Andrea (1942) Nederlands Unica
TechniekPotlood
Afmetingen9 x 6 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 1.300
Pat Andrea - huile et caseine kopen? Bied vanaf 3500!
Pat Andrea (1942) Nederlands huile et caseine
Afmetingen160 x 175 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 3.500
Maarten van Dreven - Kentauromachine kopen? Bied vanaf 150!
Maarten van Dreven (1941-2001) Nederlands Kentauromachine
TechniekAquarel
Afmetingen48 x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Pat Andrea - Taart schaal op drie pootjes kopen? Bied vanaf 300!
Pat Andrea (1942) Nederlands Taart schaal op drie pootjes
TechniekKeramiek
Afmetingen30 x 30 x 4 cm (h x b x d)
Gewicht400 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 300