5. Nieuwe Vlaamse School

Nieuwe Vlaamse School

Opgericht in 1960 - opgeheven in 1962

Nieuwe Vlaamse School

De Nieuwe Vlaamse School streefde naar een eigen Vlaams modernisme. Naar aanleiding van de Wereldtentoonstelling in 1958 voelden de Belgische kunstenaars zich achtergesteld, en gingen ze op zoek naar een manier om een andere visie en een andere kunst naar buiten te brengen. Dit leidde tot de G58 Hessenhuis, maar uit onvrede binnen de G58 werd de Nieuwe Vlaamse School opgericht. De Nieuwe Vlaamse School organiseerde belangrijke tentoonstellingen, en had een internationaal netwerk. Ze exposeerden op verschillende plaatsen in het buitenland.

Vic Gentils - Kleurenzeefdruk - Gesigneerd - 30/165 - zeer goede staat kopen? Bied vanaf 85!
Vic Gentils (1919-1997) Belgisch Kleurenzeefdruk - Gesigneerd - 30/165 - zeer goede staat
Afmetingen65 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 85
Vic Gentils - Kleurrijke lithografie - gesigneerd - 38/125 kopen? Bied vanaf 85!
Vic Gentils (1919-1997) Belgisch Kleurrijke lithografie - gesigneerd - 38/125
TechniekLitho
Afmetingen80 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 85
Guy Mees - Onbekend kopen? Bied vanaf 150!
Guy Mees (1935-2003) Belgisch Onbekend
TechniekLitho
Afmetingen56.5 x 40.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Jan Dries - Uitgeverij Van Spijk - hardcover kopen? Bied vanaf 50!
Jan Dries (1925-2014) Belgisch Uitgeverij Van Spijk - hardcover
TechniekHardcover
Afmetingen29 x 29 cm (h x b)
€ 50
Guy Vandenbranden - Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 900!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Abstracte compositie
TechniekGouache
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 900
Vic Gentils - Apostolorum Limina + Zilver Drieluik kopen? Bied vanaf 60!
Vic Gentils (1919-1997) Belgisch Apostolorum Limina + Zilver Drieluik
TechniekBrons
Afmetingen45 x 31 x 0 cm (h x b x d)
Gewicht3.5 g
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 60
Vic Gentils - Apostolorum Limina + Brons Drieluik kopen? Bied vanaf 50!
Vic Gentils (1919-1997) Belgisch Apostolorum Limina + Brons Drieluik
TechniekBrons
Gewicht3.5 g
€ 50