5. Nieuwe Vlaamse School

Nieuwe Vlaamse School

Opgericht in 1960 - opgeheven in 1962

Nieuwe Vlaamse School

De Nieuwe Vlaamse School streefde naar een eigen Vlaams modernisme. Naar aanleiding van de Wereldtentoonstelling in 1958 voelden de Belgische kunstenaars zich achtergesteld, en gingen ze op zoek naar een manier om een andere visie en een andere kunst naar buiten te brengen. Dit leidde tot de G58 Hessenhuis, maar uit onvrede binnen de G58 werd de Nieuwe Vlaamse School opgericht. De Nieuwe Vlaamse School organiseerde belangrijke tentoonstellingen, en had een internationaal netwerk. Ze exposeerden op verschillende plaatsen in het buitenland.

Guy Vandenbranden - Zeefdruk - Gesigneerd - 60x50 cm kopen? Bied vanaf 185!
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 185
Jef Verheyen - Le vide kopen? Bied vanaf 345!
Jef Verheyen (1932-1984) Belgisch Le vide
Techniek Litho
Afmetingen 78 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 345
Paul Van Hoeydonck - zeefdruk, gesigneerd, 70x50 cm, 1975 kopen? Bied vanaf 99!
Paul Van Hoeydonck (1925-2025) Belgisch zeefdruk, gesigneerd, 70x50 cm, 1975
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 99
Afmetingen 52 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 325
Guy Vandenbranden - Zeefdruk - Gesigneerd - 60x50 cm kopen? Bied vanaf 70!
Afmetingen 60 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 70
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Untitled 1984 kopen? Bied vanaf 2000!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Untitled 1984
Techniek Gouache
Afmetingen 81 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.000
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Compositie (1992) - Gouache kopen? Bied vanaf 2500!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Compositie (1992) - Gouache
Techniek Gouache
Afmetingen 102 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 2.500
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Kathedraal 5 kopen? Bied vanaf 500!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Kathedraal 5
Techniek Gouache
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 500
Direct kopen
Jef Verheyen - Retrospectieve 1932 - 1984 kopen? Bied vanaf 28!
Jef Verheyen (1932-1984) Belgisch Retrospectieve 1932 - 1984
Techniek Softcover
Afmetingen 30 x 24 cm (h x b)
€ 28
Direct kopen
Guy Vandenbranden - lettre de cachet kopen? Bied vanaf 575!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch lettre de cachet
Afmetingen 32 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 575
Direct kopen
Guy Vandenbranden - Kathedraal 4 kopen? Bied vanaf 575!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch Kathedraal 4
Techniek Gouache
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 575
Direct kopen
Paul Van Hoeydonck - No title kopen? Bied vanaf 700!
Paul Van Hoeydonck (1925-2025) Belgisch No title
Techniek Overig
Afmetingen 27 x 27 x 8 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 700
Direct kopen
Paul Van Hoeydonck - No title kopen? Bied vanaf 350!
Techniek Litho
Afmetingen 73 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 350
Direct kopen
Paul Van Hoeydonck - Retrospectief kopen? Bied vanaf 40!
Paul Van Hoeydonck (1925-2025) Belgisch Retrospectief
Techniek Hardcover
Afmetingen 30 x 25 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen
Herman Denkens - Geen titel bekend kopen? Bied vanaf 150!
Herman Denkens (1926) Belgisch Geen titel bekend
Techniek Potlood
Afmetingen 77.5 x 108 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Direct kopen
Guy Vandenbranden - geometrie kopen? Bied vanaf 175!
Guy Vandenbranden (1926-2014) Belgisch geometrie
Afmetingen 70 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Direct kopen