5. Novembergruppe

Novembergruppe

Opgericht in 1918 - opgeheven in 1933

Novembergruppe

De Novembergruppe is vernoemd naar de Duitse revolutie van 1918 die in november plaatsvond. In december van dat jaar werd de Novembergruppe opgericht. De groep wilde aanvankelijk, onder leiding van expressionistische schilders, de kunsten reorganiseren. Ze hoopten de arbeiders met de kunstenaars in contact te brengen en zo een nieuwe eenheid te creëren. Deze ideeën kwamen overeen met Bauhaus in Duitsland, dat in dezelfde periode actief was. Al snel ontstonden binnen de Novembergruppe verschillende groepen van avant-garde kunstenaars verspreid over het hele land. De Novembergruppe werd gemotiveerd door de expressionistische ideologie dat kunst en architectuur voor een betere wereld kon zorgen. De groep organiseerde (reizende) tentoonstellingen en doneerde geld aan allerlei artistieke initiatieven. Uiteindelijk werd de Novembergruppe verboden door de nationaal-socialistische regering en hield de groep op te bestaan in 1933.

Er worden 7 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Carel Willink - Lot van vier litho's, diverse voorstellingen kopen? Bied vanaf 1!
Carel Willink - Lot van vier litho's, diverse voorstellingen

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1926
TechniekVaria
Afmetingen70 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Carel Willink - Gezicht op Chateau Dampiere kopen? Bied vanaf 225!
Carel Willink - Gezicht op Chateau Dampiere

Geplaatst doorAnnievino

Afmetingen68 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Carel Willink - Door Carel Willink gesigneerde kleurenzeefdruk | 'Evenwicht der krachten' | 1979 kopen? Bied vanaf 850!
Carel Willink - Door Carel Willink gesigneerde kleurenzeefdruk | 'Evenwicht der krachten' | 1979

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1979
Afmetingen63 cm x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Carel Willink - Door Carel Willink gesigneerde kleurenzeefdruk | 'Naar de toekomst' | 1979 kopen? Bied vanaf 850!
Carel Willink - Door Carel Willink gesigneerde kleurenzeefdruk | 'Naar de toekomst' | 1979

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1979
Afmetingen69 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Emy Roeder - Prachtige gesigneerde litho - 'zelfportret' - HC - 1966 kopen? Bied vanaf 115!
Emy Roeder - Prachtige gesigneerde litho - 'zelfportret' - HC - 1966

Geplaatst doorin2art

Jaartal1966
TechniekLitho
Afmetingen62.5 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Carel Willink - Evenwicht der krachten, zeefdruk (groot) kopen? Bied vanaf 795!
Carel Willink - Evenwicht der krachten, zeefdruk (groot)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1979
Afmetingen70 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Carel Willink - Zeefdruk 2 beelden met museum in Versailles, gesigneerd Sylvie Willink 54/200 kopen? Bied vanaf 200!
Carel Willink - Zeefdruk 2 beelden met museum in Versailles, gesigneerd Sylvie Willink 54/200

Geplaatst doorcaflora

GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst