5. Novembergruppe

Novembergruppe

Opgericht in 1918 - opgeheven in 1933

Novembergruppe

De Novembergruppe is vernoemd naar de Duitse revolutie van 1918 die in november plaatsvond. In december van dat jaar werd de Novembergruppe opgericht. De groep wilde aanvankelijk, onder leiding van expressionistische schilders, de kunsten reorganiseren. Ze hoopten de arbeiders met de kunstenaars in contact te brengen en zo een nieuwe eenheid te creëren. Deze ideeën kwamen overeen met Bauhaus in Duitsland, dat in dezelfde periode actief was. Al snel ontstonden binnen de Novembergruppe verschillende groepen van avant-garde kunstenaars verspreid over het hele land. De Novembergruppe werd gemotiveerd door de expressionistische ideologie dat kunst en architectuur voor een betere wereld kon zorgen. De groep organiseerde (reizende) tentoonstellingen en doneerde geld aan allerlei artistieke initiatieven. Uiteindelijk werd de Novembergruppe verboden door de nationaal-socialistische regering en hield de groep op te bestaan in 1933.

Carel Willink - complete uitgave 6 zeefdrukken door G.I,.N. Gallery, Unieke veiling kopen? Bied vanaf 2250!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands complete uitgave 6 zeefdrukken door G.I,.N. Gallery, Unieke veiling
Afmetingen70 x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 2.250
Carel Willink - Arcadian Landscape kopen? Bied vanaf 675!
Carel Willink (1900-1983) Nederlands Arcadian Landscape
TechniekLitho
Afmetingen78 x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 675
Lyonel Feininger - Kreuzende Segelschiffe II. kopen? Bied vanaf 1780!
Lyonel Feininger (1871-1956) Amerikaans Cruisezeilschepen II.
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen35.2 x 46.4 cm (h x b)
€ 1.780