5. Odis

Odis

Opgericht in 1927 - opgeheven in 2004

Schilderessenvereniging Odis

In de 18e eeuw waren al diverse herensociëteiten aanwezig in Den Haag. In 1921 werd de eerste vrouwensociëteit opgericht. Uiteindelijk splitste zich een groep schilderessen af, en werd ODIS gevormd. Odis was een Nederlands kunstenaarscollectief in Den Haag, waar alleen vrouwen lid van konden worden. De doelstellingen binnen Odis waren de beoefening van de beeldende kunsten en de kunstnijverheid, het houden van tentoonstellingen en kunstverlotingen.

Anna Borst Pauwels - Spelend meisje -potlood tekening 1956- kopen? Bied vanaf 35!
Anna Borst Pauwels (1913-1999) Nederlands Spelend meisje -potlood tekening 1956-
TechniekPotlood
Afmetingen35 x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Truus Pannekoek - van Bemmel - Bos tafereel kopen? Bied vanaf 40!
Truus Pannekoek - van Bemmel (1887-1975) Nederlands Bos tafereel
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen49 x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40
Attie Dyserinck - Portret- Heer kopen? Bied vanaf 250!
Attie Dyserinck (1876-1942) Nederlands Portret- Heer
Afmetingen68 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 250
Ronnie Meerts - Originele Ets aquagravure -oplage 85- "Antieke poppen" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 27!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands Originele Ets aquagravure -oplage 85- "Antieke poppen" - gesigneerd
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen40 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 27
Anna Borst Pauwels - kinderportret kopen? Bied vanaf 20!
Anna Borst Pauwels (1913-1999) Nederlands kinderportret
Afmetingen25 x 22.7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 20
Ronnie Meerts - Antieke poppen, ets kopen? Bied vanaf 35!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands Antieke poppen, ets
TechniekEts
Afmetingen50 x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35
Ronnie Meerts - Voorschoten, atelier Molenlaan kopen? Bied vanaf 35!
Ronnie Meerts (1920-2005) Nederlands Voorschoten, atelier Molenlaan
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen12.5 x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 35