5. Plateel

Plateel

Opgericht in 1880 - opgeheven in 1935

Plateel

Plateel is de verzamelnaam voor aardewerk (keramiek) dat na het bakken beschilderd wordt door een plateelschilder en daarna opnieuw gebakken. Hierbij werd voornamelijk gebruik gemaakt van industriële technieken om de vormen te maken, door middel van gietklei en mallen. Hierna werden deze echter gedecoreerd door ambachtelijke technieken zoals het met de hand beschilderen of bewerken van deze vormen. Nederland kende zeker in het begin van de 20e eeuw enkele vooraanstaande plateelbakkerijen (aardewerkfabrieken) met zeer bekwame plateelschilders. Hoewel er nog steeds "plateel" gemaakt wordt volgens dezelfde technieken, beperken wij hier ons tot de fabrieken en plateelschilders die werkzaam waren in de hoogtijdagen van het plateel, van 1880-1935.

Plateelbakkerij Zuid-Holland - Plazuid vaas kopen? Bied vanaf 65!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Plazuid vaas
Afmetingen 21 x 10.2 x 10.2 cm (h x b x d)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 65
Direct kopen
Societe Ceramique - IXe Olympiade Amsterdam 1928 kopen? Bied vanaf 80!
Societe Ceramique (1859-1958) Nederlands IXe Olympiade Amsterdam 1928
Afmetingen 25 x 25 x 2 cm (h x b x d)
Gewicht 444 g
€ 80
Direct kopen
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Schaaltje kopen? Bied vanaf 35!
Plateelbakkerij Zuid-Holland (1898-1964) Nederlands Schaaltje
Afmetingen 7 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen