5. Plateel

Plateel

Opgericht in 1880 - opgeheven in 1935

Plateel

Plateel is de verzamelnaam voor aardewerk (keramiek) dat na het bakken beschilderd wordt door een plateelschilder en daarna opnieuw gebakken. Hierbij werd voornamelijk gebruik gemaakt van industriële technieken om de vormen te maken, door middel van gietklei en mallen. Hierna werden deze echter gedecoreerd door ambachtelijke technieken zoals het met de hand beschilderen of bewerken van deze vormen. Nederland kende zeker in het begin van de 20e eeuw enkele vooraanstaande plateelbakkerijen (aardewerkfabrieken) met zeer bekwame plateelschilders. Hoewel er nog steeds "plateel" gemaakt wordt volgens dezelfde technieken, beperken wij hier ons tot de fabrieken en plateelschilders die werkzaam waren in de hoogtijdagen van het plateel, van 1880-1935.

Er worden 7 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Porceleyne Fles - Zeer mooie, grote (planten)pot, handgeschilderd kopen? Bied vanaf 50!
Porceleyne Fles - Zeer mooie, grote (planten)pot, handgeschilderd

Glas / Keramiek

Geplaatst doorflokbluit

Afmetingen19 cm x 25 cm x 25 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Jan van Ham - Olieverf op doek, Boerderij met boer -Ingelijst kopen? Bied vanaf 80!
Jan van Ham - Olieverf op doek, Boerderij met boer -Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen44 cm x 58.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Fabriek van Brouwer's Aardewerk - Twee Kannetjes kopen? Bied vanaf 50!
Fabriek van Brouwer's Aardewerk - Twee Kannetjes

Glas / Keramiek

Geplaatst doorDJHogeweg

Afmetingen10 cm x 13.5 cm x 12.5 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
N.V. Plateelbakkerij Delft - Kaststel, stolpvaas, 2 bloempotten en bord kopen? Bied vanaf 100!
N.V. Plateelbakkerij Delft - Kaststel, stolpvaas, 2 bloempotten en bord

Glas / Keramiek

Geplaatst doorMarjovanleeuwen

Periode1950 t/m 1979
Afmetingen35 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Plateelbakkerij Zuid-Holland - 2 bonbonnieres kopen? Bied vanaf 50!
Plateelbakkerij Zuid-Holland - 2 bonbonnieres

Glas / Keramiek

Geplaatst doorAromajip

Afmetingen8.5 cm x 13.5 cm (h x b)
Gewicht332 g
GesigneerdHandgesigneerd
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Vierkant bord Prometheus - gratis verzending NL kopen? Bied vanaf 50!
Plateelbakkerij Zuid-Holland - Vierkant bord Prometheus - gratis verzending NL

Glas / Keramiek

Geplaatst doorMiles

Jaartal1960
Afmetingen3 cm x 22 cm x 22 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
Plateelbakkerij Zuid-Holland - zonder titel kopen? Bied vanaf 50!
Plateelbakkerij Zuid-Holland - zonder titel

Glas / Keramiek

Geplaatst doordesign22

Afmetingen27 cm x 10 cm (h x b)
GesigneerdOngemerkt