5. Schone Kunsten Academie

Schone Kunsten Academie

Opgericht in 1663

Koninklijke Academie voor Schone Kunsten

De Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen werd opgericht naar het voorbeeld van de academie in Parijs en is de vierde oudste kunstacademie van Europa. Het initiatief voor het oprichten werd genomen in een periode waarin het op meerdere vlakken slecht ging met Antwerpen. Vele gevestigde kunstenaars waren inmiddels overleden, en anderen vertrokken naar Parijs. Door een basisopleiding tekenen aan te bieden, hoopten de oprichters van de Koninklijke Academie de glorie van de Antwerpse kunst te herstellen. Tegenwoordig biedt de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten van Antwerpen bachelor- en masteropleidingen aan in de beelden kunsten. Door de jaren heen schenkten verschillende kunstenaars en kunstliefhebbers werken die als leerstukken konden worden gebruikt, maar ook als decoratie. Dit leidde uiteindelijk tot de oprichting van het Museum van de Academie (tegenwoordig het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten), die te bezoeken is in Antwerpen.

Er worden 18 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
John Lie a Fo - Gemengde techniek op paneel, Haringeters - Ingelijst (Groot) kopen? Bied vanaf 500!
John Lie a Fo - Gemengde techniek op paneel, Haringeters - Ingelijst (Groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1976
Afmetingen100.5 cm x 121 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
John Lie a Fo - prachtige grote zeefdruk van john li a fo uit 1992 kopen? Bied vanaf 75!
John Lie a Fo - prachtige grote zeefdruk van john li a fo uit 1992

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorhans44

Jaartal1992
Afmetingen77 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gustave Van de Woestijne - de 3 gratien (tab4) kopen? Bied vanaf 50!
Gustave Van de Woestijne - de 3 gratien (tab4)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorluc9309

TechniekEts
Afmetingen22 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
John Lie a Fo - Aquarel, Kattenvrouwtje kopen? Bied vanaf 80!
John Lie a Fo - Aquarel, Kattenvrouwtje

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1976
TechniekAquarel
Afmetingen61 cm x 46.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
John Lie a Fo - De macht van de Boa kopen? Bied vanaf 1!
John Lie a Fo - De macht van de Boa

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1985
Afmetingen60 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
John Lie a Fo - Zeefdruk, Pal I Koe - Ingelijst kopen? Bied vanaf 40!
John Lie a Fo - Zeefdruk, Pal I Koe - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1988
Afmetingen90 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

John Lie a Fo - 'Figuur met hond' - Gouache, Prachtig Ingelijst - Groot Werk kopen? Bied vanaf 199!
John Lie a Fo - 'Figuur met hond' - Gouache, Prachtig Ingelijst - Groot Werk

Geplaatst doordaanj

Jaartal1989
TechniekGouache
Afmetingen80 cm x 105 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Victor Gilsoul - Vue sur la Meuse kopen? Bied vanaf 350!
Victor Gilsoul - Vue sur la Meuse

Geplaatst doorLeurens

Afmetingen53 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst
John Lie a Fo - zonder titel kopen? Bied vanaf 45!
John Lie a Fo - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1992
Afmetingen78 cm x 108 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
John Lie a Fo - zonder titel kopen? Bied vanaf 55!
John Lie a Fo - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1980
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
John Lie a Fo - - kra - kopen? Bied vanaf 55!
John Lie a Fo - - kra -

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1989
Afmetingen55 cm x 67 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
John Lie a Fo - - plaama - kopen? Bied vanaf 55!
John Lie a Fo - - plaama -

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1985
Afmetingen70 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
John Lie a Fo - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1989
Afmetingen55 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
John Lie a Fo - zonder titel kopen? Bied vanaf 65!
John Lie a Fo - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1987
Afmetingen80 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
John Lie a Fo - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1988
Afmetingen46 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Albert De Roover - Kapelletje in bos kopen? Bied vanaf 100!
Albert De Roover - Kapelletje in bos

Geplaatst doorKCAARN

Jaartal1933
Afmetingen58 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Andreas Schelfhout - Bomschuiten op het strand door C.W. Mieling kopen? Bied vanaf 25!
Andreas Schelfhout - Bomschuiten op het strand door C.W. Mieling

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorLexiano1984

TechniekLitho
Afmetingen28 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
John Lie a Fo - Ets, Bacchanaal - Ingelijst kopen? Bied vanaf 120!
John Lie a Fo - Ets, Bacchanaal - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

TechniekEts
Afmetingen32 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst