5. Sezession Wenen

Sezession Wenen

Opgericht in 1897 - opgeheven in 1918

Sezession Wenen

In de jaren '90 van de negentiende eeuw keerden vele jonge kunstenaars zich af van de academies. Er werden onafhankelijke genootschappen opgericht, waaronder in Wenen. De Weense Sezession werd op 25 mei 1897 opgericht door negentien kunstenaars en architecten die zich hadden losgemaakt van de officiele Weense kunstenaarsbond. Ze wilden van de nadruk op historische stijlen af, en zich meer richten op eigentijdse kunst. De leden van de Sezession in Wenen wilden een bredere definitie van kunst, waaronder ook toegepaste kunst zou vallen. Volgens de groep kon kunst bijdragen aan een betere levensstandaard. Via exposities lieten ze de ontwikkelingen in de kunstwereld zien aan het publiek. De Sezession in Wenen was verbonden met de Art Nouveau. Tot in 1905 er een breuk plaatsvond binnen de Weense Sezession tussen de naturalisten en de radicalen. Dit eindigde in een afscheiding van de radicale groep, de Klimtgruppe. Ook wordt ik 1903 de Wiener Werkstätte opgericht, een atelier voor decoratieve kunst, art nouveaukunst en kunstnijverheidsartikelen, wat de basis werd voor art deco vanwege hun progressieve ontwerpen. De Sezession in Wenen heeft veel invloed gehad op modernistische bewegingen vanwege de functionalistische benadering, de geometrische composities en het tweedimensionale karakter.

Er worden 1 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Ferdinand Schmutzer - Landschap met boerderij en paarden kopen? Bied vanaf 25!
Ferdinand Schmutzer - Landschap met boerderij en paarden

Geplaatst doorNoudje

Eindtijd09-07-2022 om 20:48

TechniekEts
Afmetingen22.5 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst