5. Société des Beaux-Arts

Société des Beaux-Arts

Opgericht in 1862

Société Nationale des Beaux-Arts

De Société Nationale des Beaux-Arts was een term waaronder twee Franse groepen kunstenaars zich verenigden. In de 19e eeuw werd de Franse kunst gekarakteriseerd door een aanhoudende strijd tussen traditioneel opgeleide kunstenaars die werden gesteund door politici, en een groeiend aantal kunstenaars die individueel werkten. De oprichting van de Société Nationale des Beaux-Arts betekende een einde aan de hegemonie van de Paris Salon, waar de traditionele kunstenaars werden vertegenwoordigd. In de Société Nationale des Beaux-Arts werden de afgescheiden kunstenaars vertegenwoordigd die de ontwikkeling van de moderne kunst zouden gaan tekenen in heel Europa in de komende decennia.

Er worden 5 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Nikolaas Eekman - De Spitter - Houtsnede kopen? Bied vanaf 45!
Nikolaas Eekman - De Spitter - HoutsnedeGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorlenteman
Jaartal1919
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen11 cm x 13 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Nikolaas Eekman - La petite Charrette kopen? Bied vanaf 50!
Nikolaas Eekman - La petite CharretteGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorh-g-art
TechniekEts
Afmetingen25 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Nikolaas Eekman - Balcon kopen? Bied vanaf 60!
Nikolaas Eekman - BalconGrafiek (handgesigneerd)
Geplaatst doorh-g-art
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen20 cm x 16.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Nikolaas Eekman - Zittende man kopen? Bied vanaf 600!
Nikolaas Eekman - Zittende manTekening / Aquarel
Geplaatst doorh-g-art
Jaartal1942
Afmetingen57 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Henri Matisse - Le repos du modele kopen? Bied vanaf 1550!
Henri Matisse - Le repos du modelePrenten & Uitgaves
Geplaatst doorbruk21
Jaartal1926
TechniekLitho
Afmetingen27.50 cm x 36.50 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst