5. St Lucasgilde Haarlem

St Lucasgilde Haarlem

Opgericht in 1496

Sint-Lucasgilde Haarlem

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighield met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. De eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht, nog niet onder die naam. Het Sint-Lucasgilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw.

Adriaen van Ostade - De roker, die zijn pijp aansteekt kopen? Bied vanaf 125!
Adriaen van Ostade (1610-1685) Nederlands De roker, die zijn pijp aansteekt
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 6.6 x 5.3 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 125
Adriaen van Ostade - Boerengezin in interieur naar Van Ostade kopen? Bied vanaf 40!
Adriaen van Ostade (1610-1685) Nederlands Boerengezin in interieur naar Van Ostade
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 21.3 x 18.8 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen
Adriaen van Ostade - Drie groteske figuren, De Kwakzalver kopen? Bied vanaf 40!
Adriaen van Ostade (1610-1685) Nederlands Drie groteske figuren, De Kwakzalver
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 8.5 x 6.1 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen
Hendrik Spilman - Stadsgezicht a.h. water | Slijkpoort Amersfoort kopen? Bied vanaf 250!
Hendrik Spilman (1721-1784) Nederlands Stadsgezicht a.h. water | Slijkpoort Amersfoort
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 42 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen