5. De Werkers

De Werkers

Opgericht in 1928 - opgeheven in 1930

De Werkers

In Den Haag waren sommige kunstenaars niet tevreden met de rol die Pulchri Studio vervulde om kunst aan de man te brengen. Met name jonge kunstenaars werden bij Pulchri niet geaccepteerd, waardoor het voor hen moeilijker werd om hun kunst onder het grote publiek te brengen. Dit leidde tot de laagdrempelige Haagse Kunstkring, al was deze beperkter in haar mogelijkheden. Daarom werd uiteindelijk de kunstenaarsgroep De Werkers opgericht. Hierin worden voornamelijk jonge kunstenaars van verschillende disciplines in de beeldende kunst samengebracht, waardoor een aantrekkelijke expositie- en verkoopaanbod ontstond. De Werkers vormen geen duidelijke eenheid. Wel spelen ze een rol bij de ontwikkeling van de verkoop van kunst door veel publiciteit, eigentijds ontworpen uitnodigingen, aantrekkelijke mengeling van disciplines en de mogelijkheid om een passief lid te worden. De Werkers bestonden slechts kort, omdat er door de financiële crisis het moeilijk werd om luxe artikelen te (ver)kopen.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Jan van Heel - Gouache 1985 kopen? Bied vanaf 450!
Jan van Heel - Gouache 1985

Geplaatst doorardworks

Eindtijd19-02-2022 om 20:23

Jaartal1985
TechniekGouache
Afmetingen87 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Albert Termote - 25 jarig huwelijk Koningin Juliana en Prins Bernhard 1962 kopen? Bied vanaf 150!
Albert Termote - 25 jarig huwelijk Koningin Juliana en Prins Bernhard 1962

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorPensioenman

Eindtijd14-06-2022 om 22:54

Jaartal1962
TechniekPenning
Afmetingen12.5 cm x 12.5 cm (h x b)