Opgericht in 1937
De Zaanse schilderskring werd 4 oktober 1937 in Westzaan als schilder-en teekenclub Kunst na Kennis' opgericht. Na omzwervingen langs Stuurmanspad, Kattegat, het Krimp en de Leegwater-straat in Koog aan de Zaan zetelt de club momenteel in Zaandam.
| Techniek | Ets |
| Afmetingen | 22 x 31 cm (h x b) |
| Gesigneerd | Handgesigneerd |
| Drager | Geschept Papier |
| Ingelijst | Ingelijst |