Aquarel van Hermanus Koekoek jr. 1836 - 1909.

Aquarel van Hermanus Koekoek jr. 1836 - 1909.  kopen? Bied vanaf 495!
Aquarel van Hermanus Koekoek jr. 1836 - 1909.  kopen? Bied vanaf 495!Aquarel van Hermanus Koekoek jr. 1836 - 1909.  kopen? Bied vanaf 495!Aquarel van Hermanus Koekoek jr. 1836 - 1909.  kopen? Bied vanaf 495!Aquarel van Hermanus Koekoek jr. 1836 - 1909.  kopen? Bied vanaf 495!Aquarel van Hermanus Koekoek jr. 1836 - 1909.  kopen? Bied vanaf 495!

Ongespecificeerd

Geplaatst door

Lid sinds
verkochte items
Alle items van deze verkoper ()
  • Ongespecificeerd
TypeTekening / Aquarel

DE LAATSTE KEER DAT DIT WERK WORDT AANGEBODEN!

Afmeting aquarel 30 cm x 40 cm. Totale afmeting inclusief (orgineel) passe-partout 49 cm x 59 cm. Werk is r.o. gesigneerd met L. van Staaten, een pseudoniem wat hij gebruikte tijdens zijn periode in Londen. Het aquarel verkeert in een bijzonder goede conditie, geen vlekken of verkleuringen etc. zichtbaar. Ook de kleuren zijn erg mooi gebleven. Let wel: dit is een orgineel werk en geen reproductie, litho of iets dergelijks! Het werk is opnieuw ingelijst waarbij gebruik gemaakt is van zuurvrij passe-partoutkarton. Dat geldt zowel voor het passe-partout als voor het opvulkarton en het achterkarton dat bij inlijsten wordt toegepast. Ook is de glasplaat vervangen door museumglas 92% UV-werend. Museumglas is gemaakt van een extra heldere glassoort. Hierdoor komen de kleuren veel mooier tot uiting. Het heeft tevens een anti-reflexlaag, waardoor het niet spiegelt. Alle rekeningen worden bij aankoop meegeleverd.

Hermanus jr. Koekkoek was leerling van zijn vader Hermanus sr. Koekkoek. Woonde en werkte in Amsterdam en Nieuwer-Amstel. Vanaf de jaren zestig verbleef hij regelmatig in Londen, waar hij zich in 1869 definitief vestigde en in 1880 een kunsthandel opende. Naast eigen werk verkocht Hermanus jr. Koekkoek in Engeland veel werk van familieleden, onder anderen van zijn vader en van zijn oom B.C. Koekkoek. Hij schilderde vnl. zee-, rivier- en strandgezichten; werkte in Engeland ook onder het pseudoniem 'Jan van Couver' en 'L. van Staaten'. Zowel in Engeland als in Nederland heeft Hermanus jr. Koekkoek samengewerkt met de landschapschilder Lion Schulman. Rond 1880 wordt zijn werk minder romantisch en is de invloed van de 'Haagse School' herkenbaar. Op de Lijst van Kunstschilders wordt hij gewaardeerd met een hoge WG van 29!

Vanwege de glasplaat heeft ophalen sterk de voorkeur. Dit werk kan ook (aangetekend) verzonden worden op kosten en uitdrukkelijk risico voor koper. Het wordt door mij zeer zorgvuldig verpakt, ondermeer met Bubbles-plastic en karton. Nadrukkelijk wordt er op gewezen dat retourneren/geld terug niet mogelijk is. U wordt daarom vriendelijk verzocht alle foto's goed te bekijken/bestuderen alvorens een bod uit te brengen. U kunt me altijd per email bereiken mochten er nog vragen zijn.

Ongespecificeerd

Geplaatst door

Lid sinds
verkochte items

Starttijd:21-04-2014 om 16:24
Eindtijd:05-05-2014 om 16:24
Openingsbod€ 495
ObjectlocatieNederland