Arnoldus van Geffen - Arnoldus van Geffen zilveren miniatuur linnenpers ca. 1730 Amsterdam
Omschrijving
Arnoldus van Geffen (1700-1769)
Type kunstwerk
Sieraden
Periode
< 1800
Techniek
Zilver
Onderwerp
Overig
Ingelijst
Niet Ingelijst
Afmetingen
9 x 3.5 x 3 cm (h x b x d)
Gewicht
73.96 gram
Gemerkt
Nederlands keur
Arnoldus van Geffen Beroemd zilversmid te Amsterdam. Veelgeprezen om zijn zilverminiaturen deze zijn ook nu nog zeer gezocht. Aangeboden exemplaar is hier een voorbeeld van. Arnoldus van Geffen werd toegelaten tot het gilde in 1728 en was werkzaam tot 1769. Aangeboden exemplaar is compleet, dus met persplaten (zie foto's).
Linnenpers In de 18e eeuw verzamelden rijke kooplieden graag zilveren miniaturen. Vaak ook voor poppenhuizen, waarvan er nog enkele te zien zijn in het Rijksmuseum. Van Geffen verstond de kunst om de zilveren linnenpers in miniatuur zeer getrouw naar de werkelijkheid te maken. Een linnenpers werd in de 18e eeuw gebruikt -hoofzakelijk bij de gegoede burgerij- om linnen de persen zodat het glad was en glans had.
prachtexemplaar, gekeurd en werkt. Bovendien is dit exemplaar inclusief persplaten, die bij exemplaren vaak ontbreken.
Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Wijk bij duurstede, Nederland
Tot 2 kg.
€ 10,00
Naar België
€ 12,00
€ 15,00
Europese Unie
€ 15,50
Wereldwijd
€ 25,00