Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw

Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw kopen? Bied vanaf 840!
Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw kopen? Bied vanaf 840!Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw kopen? Bied vanaf 840!Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw kopen? Bied vanaf 840!Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw kopen? Bied vanaf 840!Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw kopen? Bied vanaf 840!Francine Van Mieghem - Draadvormige vrouw kopen? Bied vanaf 840!
  • Francine Van Mieghem (1930-2023)
Type kunstwerkBeeld / Object
TechniekBrons
OnderwerpNaakt
Afmetingen85 x 17 x 21 cm (h x b x d)
Gewicht11000 gram
GesigneerdHandgesigneerd
OplageIV/IV
Op 8 februari 1930 zag Francine Van Mieghem het levenslicht in Oostende waar ze ook haar jeugd doorbracht. Ze volgde kunstacademie bij schilder Maurice Boel. Francine wist wat ze wilde en schreef zich tegen de zin van haar vader in aan de kunsthogeschool 'La Cambre' in Brussel. Ze volgde er keramieklessen bij Pierre Caille, tekenlessen kreeg ze van Paul Delvaux. Tijdens haar studies leerde ze cineast en fotograaf Claude Gabriels kennen. Samen kregen zij een dochter, Isabelle.
In 1954 kwam Francine in het leven van beeldhouwer George Grard die sinds de jaren 1930 in Sint-Idesbald woonde. Francine werd zijn steun, toeverlaat en muze. Ze diende als model voor o.a. 'De vrouw die naar de zon kijkt' dat in het Veurnse stadspark en op de site van Ten Bogaerde pronkt. George Grard leerde Francine beeldhouwen. Ze was gepassioneerd tot in het diepste van haar ziel. Naast beeldhouwen maakte Francine ook prachtige tekeningen in Oost-Indische inkt. Ze groeide zelf uit tot een gerespecteerd artieste. Van haar hand vind je het beeldhouwwerk ‘Just a child – a young tree’ in de beeldentuin van de Keunekapel in Sint-Idesbald. Samen hebben George en Francine een dochter, Chantal Grard. Zij is kunstenares en lesgeefster in de Westhoek Academie Koksijde (WAK). Ook de oudste dochter van Francine, Isabelle, groeide uit tot een uitstekend kunstenares. Ze heeft haar dochters steeds aangemoedigd om creatief bezig te zijn.

Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Zemst, België

Openingsbod € 840
ObjectlocatieZemst,  België
Starttijd14-4-2024 om 10:54
Eindtijd28-4-2024 om 21:00