Gijsbert Jacobs van den Hof - Bronzen penning: Droogmaking Zuiderzee, 1930 - Verkocht

Gijsbert Jacobs van den Hof - Bronzen penning: Droogmaking Zuiderzee, 1930 kopen? Bied vanaf 145!
Beeld / Object

Gijsbert Jacobs van den Hof - Bronzen penning: Droogmaking Zuiderzee, 1930 kopen? Bied vanaf 145!Gijsbert Jacobs van den Hof - Bronzen penning: Droogmaking Zuiderzee, 1930 kopen? Bied vanaf 145!Gijsbert Jacobs van den Hof - Bronzen penning: Droogmaking Zuiderzee, 1930 kopen? Bied vanaf 145!
  • Gijsbert Jacobs van den Hof (1889-1965)
TypeBeeld / Object
Jaartal1930
TechniekPenning
Afmetingen6 x 6 x 1 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Titel: Droogmaking Zuiderzee
Object: Bronzen penning
Afmetingen: 60 mm

Kwaliteit: Prachtig

Inclusief originele doosje VPK/Koninklijke Begeer met bijsluiter.

Gijs Jacobs van den Hof (1889-1965) Naaktfiguren zijn eeuwenlang een onuitputtelijke bron geweest voor personificaties en allegorien. Jacobs van de Hof, bemind en invloedrijk docent in Arnhem, was een groot bewonderaar van het werk van Maillol en Wecken Van den Hof's classicisti-sche figuren zijn echter molliger. Hij modelleerde zijn goed geproportioneerde alle-gorische figuurtje als een Venus die uit de schelp geboren wordt. Het was een vorm die de beeldhouwer ook in een aantal grote relifs beproefd had. Het naakt stapt uit de zee, met vissen aan haar voeten, haar armen elegant geheven waar heur haar, evenals de onderste vis de penningrand raakt. In een heldere horizontaal staan de woorden boven de zeespiegel. De keerzijde geeft sterk grafisch en vlak de vier pol-ders die droog komen te liggen aan; de Afsluitdijk zou in 1932 gereed komen. #Louk Tilanus, Handzame Sculptuur
Binnen Nederland € 10,00

AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd4-8-2020 om 23:00
Eindtijd18-8-2020 om 19:46
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken