Marianne Haselhoff - Sans titre
Type d'œuvre d'art | Dessins / Aquarelles |
Période | 1900 à 1944 |
HAN KRUG (1890-1977)
Titel: "Wieringermeer polder onder water" 21 april 1945
Jaartal: 1945
Gesigneerd: Ja, rechtsonder HAN KRUG 21 april 1945
Materiaal: Aquarel op papier (schetsboek vel)
Ingelijst: Nee
Afmeting: 10,5 x 19 cm
De feiten van de onderwaterzetting en de gevolgen
Vanaf half februari 1945 hadden de Duitsers de onderwaterzetting van de Wieringermeer voorbereid. Springstoffen (onontplofte Engelse en Amerikaanse vliegtuigbommen) werden op twee plaatsen in het dijklichaam aangebracht. Het voorwerk daarvoor was gedaan door bij een razzia in Schagen opgepakte Nederlanders.
Op 17 april om 12.15 uur werden de bommen tot ontploffing gebracht en stroomde het Zuiderzeewater de polder in. De 7000 inwoners en de onderduikers (1000-2000) zochten een heenkomen. In twee etmalen werd de hele polder, bijna twee keer zo groot als de huidige gemeente Zijpe, gevuld met 750 miljoen m3 water, gemiddeld 3,75 m hoog.
Expédition | |
Le lot se trouve à | Amsterdam, Les Pays-Bas |
Heure de début | 15-8-2017 à 10:56 |
Heure de fin | 29-8-2017 à 10:56 |