5. Constructivisme

Constructivisme

Opgericht in 1914 - opgeheven in 1934

Constructivisme

De stroming constructivisme begon in Rusland, maar bereikte al snel een internationaal publiek. De voorgangers van constructivisme waren het kubisme en het futurisme. Kunstenaars binnen het constructivisme wilden kunstwerken maken die geometrische composities met beelden van de moderne technologie en industrie combineerden. Ze noemden zichzelf dan ook ‘artist-engineers’. Ondanks dat de werken bepaalde visuele kenmerken heeft (abstractie en geometrie) waren er binnen de stroming tegengestelde ideeën over de rol van de kunst. Er was een kant die geloofde dat kunst de maatschappij zou kunnen en ook moeten beïnvloeden. Daar tegenover stond het idee dat kunst een afzonderlijke activiteit was zonder sociale of politieke verplichtingen.

Er worden 6 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Max Bill - Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR uit 1972 kopen? Bied vanaf 55!
Max Bill - Kleurenzeefdruk GEOMETRIE in KLEUR uit 1972

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorHans1951

Jaartal1972
TechniekVaria
Afmetingen65 cm x 65 cm (h x b)
Victor Vasarely - 3 offset lithos - DONAN, LETHE en BUKK - 1973 kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely - 3 offset lithos - DONAN, LETHE en BUKK - 1973

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorin2art

Jaartal1973
TechniekVaria
Afmetingen36 cm x 29 cm (h x b)
Victor Vasarely - 2 offset lithos - TILLA en LEYRE-II - 1973 kopen? Bied vanaf 50!
Victor Vasarely - 2 offset lithos - TILLA en LEYRE-II - 1973

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorin2art

Jaartal1973
TechniekVaria

Theo Braun - Kleurenets. Abstract. 1960. kopen? Bied vanaf 199!
Theo Braun - Kleurenets. Abstract. 1960.

Geplaatst doorAkke

Jaartal1960
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Victor Vasarely - Seriegrahie, Spezial Siebdruck auf Substraten der Rosenthal Technik AG kopen? Bied vanaf 475!
Victor Vasarely - Seriegrahie, Spezial Siebdruck auf Substraten der Rosenthal Technik AG

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorOpera

Jaartal1977
TechniekVaria
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Victor Vasarely - Voeroech, handgesigneerd en genummerd kopen? Bied vanaf 500!
Victor Vasarely - Voeroech, handgesigneerd en genummerd

Geplaatst doorModern_Art_Lover

Jaartal1982
Afmetingen62 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst