5. Groep ARA

Groep ARA

Werkgemeenschap Grafische Kunst Rotterdam ARA

In Rotterdam heerste in de twintigste eeuw een links klimaat. Dit kwam omdat er vanwege de grote haven vele arbeiders aanwezig waren die de sociale ongelijkheid van dichtbij meemaakten. Dit was dan ook in de werken van de Rotterdamse kunstenaars terug te vinden. Door dit klimaat werd de grafiek populair in Rotterdam vanwege de reproductiemogelijkheden. Kunst werd toegankelijk voor een grote groep mensen, omdat een werk goedkoper werd naarmate het in meerdere oplagen verscheen. De Werkgemeenschap Grafische Kunst Rotterdam werd aan het begin van de jaren 50 opgericht. Later kreeg de vereniging de naam ‘ARA’ omdat de groep verhuisde naar een atelierruimte in Diergaarde Blijdorp. De kunstenaars van deze groep zagen de grafiek als een middel om kunst toegankelijker te maken voor het grote publiek.

Er worden 11 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Jan Bezemer - Kleurenlitho: Titel : Metamorfose. Uit 1960. slechts 3 van gemaakt kopen? Bied vanaf 70!
Jan Bezemer - Kleurenlitho: Titel : Metamorfose. Uit 1960. slechts 3 van gemaaktGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

Jaartal1960
TechniekLitho
Afmetingen67 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wim Motz - Litho: 'Uit dansen - Silvia' kopen? Bied vanaf 25!
Wim Motz - Litho: 'Uit dansen - Silvia'Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorZuiverKunst

TechniekLitho
Afmetingen22.5 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Geen titel kopen? Bied vanaf 45!
Wim Motz - Geen titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbruk21

Jaartal1972
TechniekLitho
Afmetingen37 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Bezemer - Kleurenlitho: Roofvogel. kopen? Bied vanaf 50!
Jan Bezemer - Kleurenlitho: Roofvogel.Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorduif

TechniekLitho
Afmetingen67 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Wim Motz - Jazz-kwartet - Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 45!
Wim Motz - Jazz-kwartet - KleurenlithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekLitho
Afmetingen34 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Wim Motz - Abstracte compositie, monotype kopen? Bied vanaf 35!
Wim Motz - Abstracte compositie, monotypeGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1964
TechniekMonotype
Afmetingen56 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Strandstoelen, litho kopen? Bied vanaf 35!
Wim Motz - Strandstoelen, lithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1963
TechniekLitho
Afmetingen52 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Twee figuren - Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 40!
Wim Motz - Twee figuren - KleurenlithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Jazz - Litho kopen? Bied vanaf 50!
Wim Motz - Jazz - LithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1972
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Wim Motz - Abstracte compositie, litho kopen? Bied vanaf 35!
Wim Motz - Abstracte compositie, lithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1960
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst