5. Het Zuiden

Het Zuiden

Opgericht in 1920 - opgeheven in 1969

Kunstkring het Zuiden

Kunstkring het Zuiden was een kunstenaarsgenootschap dat werd opgericht in Vlissingen. Rondom deze kring, en haar oprichter Gerard Jacobs, ontstond een kleine stroming die het Scheldeluminisme wordt genoemd. Het doel was economische opleving en een bruisender cultureel leven. De luministische stijl die binnen deze groep gebruikt werd in navolging van Jacobs, bevatte heldere tinten blauw, groen, oranje en paars.

Louis Heijmans - Zeeuwse kopen? Bied vanaf 115!
Louis Heijmans (1890-1977) Nederlands Zeeuwse
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 37 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 115
Direct kopen