5. Kubisme

Kubisme

Opgericht in 1907

Kubisme

Het kubisme is een stroming binnen de moderne kunst van de 20e eeuw. Het kubisme was vernieuwend omdat het met een ander perspectief werkte. Verschillende kanten van hetzelfde voorwerp worden weergegeven in kubistische werken. Er werden op het canvas meerdere gezichtspunten gemaakt, wat leidt tot het gevoel van diepte wanneer men naar het werk kijkt. Tegelijkertijd komt het werk de ruimte van de toeschouwer in. Een kubistisch werk lijkt abstract en geometrisch, maar het beeldt bestaande voorwerpen uit. De spanning tussen het driedimensionale op het tweedimensionale doek speelt dus een grote rol in het kubisme. Daarnaast werden de decoratieve kwaliteiten die bij de andere avant-garde kunsten een rol speelden ook afgewezen.

Pablo Picasso - Pablo Picasso - Amazona XII. Suite Toros y Toreros kopen? Bied vanaf 85!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans Pablo Picasso - Amazona XII. Suite Toros y Toreros
TechniekLitho
Afmetingen26.7 x 37 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
€ 85
Bernard Aubertin - Voitures dans le Feu - 2009 - Met catalogus en certificaat - 30 x 40 cm kopen? Bied vanaf 595!
Bernard Aubertin (1934) Frans Voitures dans le Feu - 2009 - Met catalogus en certificaat - 30 x 40 cm
Afmetingen30 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
€ 595
Bernard Aubertin - Voiture Brulée kopen? Bied vanaf 250!
Bernard Aubertin (1934) Frans Voiture Brulée
Afmetingen8 x 20 x 30 cm (h x b x d)
Gewicht100 g
GesigneerdHandgesigneerd
€ 250
Pablo Picasso - The Nun -lithografie- kopen? Bied vanaf 45!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans The Nun -lithografie-
TechniekLitho
Afmetingen52.5 x 42.5 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 45
TechniekLitho
Afmetingen32.5 x 25 cm (h x b)
€ 75
Pablo Picasso - 2 x vintage persfoto jaren 70 - erotiek en zelfportret kopen? Bied vanaf 35!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans 2 x vintage persfoto jaren 70 - erotiek en zelfportret
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen18 x 24 cm (h x b)
€ 35
Jacques Villon - Dents de lait. Dents de loup. kopen? Bied vanaf 350!
Jacques Villon (1875-1963) Frans Dents de lait. Dents de loup.
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen37 x 27.5 cm (h x b)
€ 350
Henri Victor Le Fauconnier - Stilleven met bloemen kopen? Bied vanaf 695!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Stilleven met bloemen
Afmetingen83 x 104 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 695
Pablo Picasso - PICASSOS ATELIER - VILLA CALIFORNIE CANNES 1955 kopen? Bied vanaf 200!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans PICASSOS ATELIER - VILLA CALIFORNIE CANNES 1955
TechniekLitho
Afmetingen26.5 x 42 cm (h x b)
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 200
Georges Braque - L'Oisseau et Lotus kopen? Bied vanaf 150!
Georges Braque (1882-1963) Frans L'Oisseau et Lotus
Afmetingen53 x 39 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 150
Ossip Zadkine - 2 boeken kopen? Bied vanaf 50!
Ossip Zadkine (1890-1967) Russisch Frans 2 boeken
TechniekSoftcover
Afmetingen28 x 23 cm (h x b)
€ 50
Jean Lurcat - Eiffeltoren (c7) kopen? Bied vanaf 75!
Jean Lurcat (1892-1966) Frans Eiffeltoren (c7)
TechniekEts
Afmetingen39 x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 75
Pablo Picasso - Dansgroep - 1964 ! - Kahnweiler Parijs - ingelijst kopen? Bied vanaf 75!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans Dansgroep - 1964 ! - Kahnweiler Parijs - ingelijst
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen42 x 31 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 75
Georges Braque - uitgevoerd door Zanders kopen? Bied vanaf 600!
Georges Braque (1882-1963) Frans uitgevoerd door Zanders
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen40 x 50 cm (h x b)
€ 600
Pablo Picasso - Litho Picasso ‘Amour Maternel’ kopen? Bied vanaf 79!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans Litho Picasso ‘Amour Maternel’
TechniekLitho
Afmetingen48 x 40 cm (h x b)
€ 79
Georges Braque - "HECATE" kopen? Bied vanaf 200!
Georges Braque (1882-1963) Frans "HECATE"
TechniekLitho
Afmetingen56 x 75 cm (h x b)
€ 200
Pablo Picasso - DORA MAAR 1940 kopen? Bied vanaf 200!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans DORA MAAR 1940
TechniekLitho
Afmetingen40 x 29 cm (h x b)
€ 200
Lyonel Feininger - Kreuzende Segelschiffe II. kopen? Bied vanaf 1780!
Lyonel Feininger (1871-1956) Amerikaans Cruisezeilschepen II.
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen35.2 x 46.4 cm (h x b)
€ 1.780
Fernand Leger - serigraph, from "Album of Ten Serigraphs" (1954-55), by Fernand Leger kopen? Bied vanaf 240!
Fernand Leger (1881-1955) Frans zeefdruk, uit "Album of Ten Serigraphs" (1954-55), door Fernand Leger
Afmetingen56 x 38 cm (h x b)
€ 240
TechniekLitho
€ 75
TechniekLitho
€ 75
TechniekLitho
€ 75
TechniekLitho
€ 75
Fernand Leger - LA FEMME AUX MIROIR 1920 kopen? Bied vanaf 400!
Fernand Leger (1881-1955) Frans DE VROUW MET DE SPIEGEL 1920
TechniekLitho
Afmetingen27 x 21 cm (h x b)
€ 400
Fernand Leger - CACTUS. Silkscreen on Arches paper kopen? Bied vanaf 349!
Fernand Leger (1881-1955) Frans CACTUS. Silkscreen on Arches paper
Afmetingen28 x 36 cm (h x b)
GesigneerdIn de plaat gesigneerd
€ 349
Kazimir Malevich - Papiermaché Guggenheim kopen? Bied vanaf 500!
Kazimir Malevich (1878-1935) Oekraïens Russisch Papiermaché Guggenheim
TechniekOverig
Afmetingen1.42 x 40 x 30 cm (h x b x d)
€ 500
Pablo Picasso - 2 Persfoto's begin jaren 70 kopen? Bied vanaf 40!
Pablo Picasso (1881-1973) Spaans Frans 2 Persfoto's begin jaren 70
Afmetingen24 x 18 cm (h x b)
€ 40
Bernard Aubertin - Voiture Brûlé - 2009 kopen? Bied vanaf 395!
Bernard Aubertin (1934) Frans Voiture Brûlé - 2009
Afmetingen20 x 30 x 7.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395
Bernard Aubertin - Voiture Brûlé: Mini Cooper - 2009 kopen? Bied vanaf 395!
Bernard Aubertin (1934) Frans Voiture Brûlé: Mini Cooper - 2009
GesigneerdHandgesigneerd
€ 395