5. Meubelen

Meubelen

Deze categorie richt zich op verschillende typen meubelen zoals tafels, stoelen en kasten, maar ook verlichting, armaturen en andere (functionele) interieur gerelateerde objecten. De vormgeving van meubelen wordt beïnvloed door trends en noodzaak. De meubelindustrie kan verdeeld worden in twee categorieën: de ‘luxe’-meubelindustrie en de massameubelindustrie. De ‘luxe’-meubelindustrie is ontstaan uit de gilden en werkplaatsen. Meubelen worden in deze industrie voor hoge prijzen verkocht. Daartegenover staat dat de meubelen gemaakt worden door gespecialiseerde meubelmakers en –ontwerpers. De meubelen zijn bovendien van goede kwaliteit ontwerp en uitvoering.

De massameubelindustrie bestaat vanaf het einde van de negentiende eeuw. Daarin werden meubelen via een tussenhandel aan de middenklasse aangeboden. Deze industrie werd zwaar getroffen in de Eerste en Tweede Wereldoorlogen omdat toen de klantengroep kleiner werd. Vanaf de jaren vijftig groeide deze industrie weer.

Vanaf het begin van de twintigste eeuw vond automatisering plaats. Nieuwe technieken leidden tot nieuwe productiemethodes. Machines werden ingezet, maar omdat er nog veel handwerk nodig was werd het geen lopende band werk. Er werden nieuwe materialen gebruikt zoals triplex, gebogen hout, kunststoffen, gebogen en getrokken metaal of, als warmer alternatief, rotan en riet. Tegenwoordig kunnen meubelen van bijna alle denkbare materialen worden gemaakt.

Er worden 4 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.

Paul Kingma - Jonas en de Walvis kopen? Bied vanaf 300!
Paul Kingma - Jonas en de Walvis

Beeld / Object

Geplaatst doorGraham

Jaartal1969
TechniekBrons
Afmetingen25 cm x 7 cm x 4.5 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Paul Kingma - Brutalist salontafel kopen? Bied vanaf 600!
Paul Kingma - Brutalist salontafel

Beeld / Object

Geplaatst doorMark44

TechniekMozaiek
Afmetingen38 cm x 140 cm x 80 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd
Marcel Wanders - Pet-vilt regenboog fiets kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders - Pet-vilt regenboog fiets

Beeld / Object

Geplaatst doors1990m

Jaartal2022
TechniekOverig
Afmetingen8 cm x 13 cm x 1.5 cm (h x b x d)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Paul Kingma - Tafel kopen? Bied vanaf 400!
Paul Kingma - Tafel

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorvoordeliefhebber

TechniekVaria
Afmetingen76 cm x 124 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd