5. Meubelen

Meubelen

Deze categorie richt zich op verschillende typen meubelen zoals tafels, stoelen en kasten, maar ook verlichting, armaturen en andere (functionele) interieur gerelateerde objecten. De vormgeving van meubelen wordt beïnvloed door trends en noodzaak. De meubelindustrie kan verdeeld worden in twee categorieën: de ‘luxe’-meubelindustrie en de massameubelindustrie. De ‘luxe’-meubelindustrie is ontstaan uit de gilden en werkplaatsen. Meubelen worden in deze industrie voor hoge prijzen verkocht. Daartegenover staat dat de meubelen gemaakt worden door gespecialiseerde meubelmakers en –ontwerpers. De meubelen zijn bovendien van goede kwaliteit ontwerp en uitvoering.

De massameubelindustrie bestaat vanaf het einde van de negentiende eeuw. Daarin werden meubelen via een tussenhandel aan de middenklasse aangeboden. Deze industrie werd zwaar getroffen in de Eerste en Tweede Wereldoorlogen omdat toen de klantengroep kleiner werd. Vanaf de jaren vijftig groeide deze industrie weer.

Vanaf het begin van de twintigste eeuw vond automatisering plaats. Nieuwe technieken leidden tot nieuwe productiemethodes. Machines werden ingezet, maar omdat er nog veel handwerk nodig was werd het geen lopende band werk. Er werden nieuwe materialen gebruikt zoals triplex, gebogen hout, kunststoffen, gebogen en getrokken metaal of, als warmer alternatief, rotan en riet. Tegenwoordig kunnen meubelen van bijna alle denkbare materialen worden gemaakt.

Vitra - 4 x Vitra Tom Tac draaistoelen by Ron Arad uit 1999 kopen? Bied vanaf 450!
Vitra (1950) Zwitsers 4 x Vitra Tom Tac draaistoelen by Ron Arad uit 1999
Afmetingen 75 x 64 x 54 cm (h x b x d)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 450
Gerrit Rietveld - Miniatuur Rood Blauwe Stoel kopen? Bied vanaf 55!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Miniatuur Rood Blauwe Stoel
Techniek Hout
Afmetingen 17 x 12 x 13 cm (h x b x d)
€ 55
Marcel Wanders - Tulpenvaas kopen? Bied vanaf 75!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Tulpenvaas
Afmetingen 17.5 x 26.5 x 6.5 cm (h x b x d)
€ 75
Marcel Wanders - tulpen vaas kopen? Bied vanaf 45!
Marcel Wanders (1963) Nederlands tulpen vaas
Afmetingen 17 x 27 x 7 cm (h x b x d)
€ 45
Cris Agterberg - Staand figuur, bronzen beeld kopen? Bied vanaf 695!
Cris Agterberg (1883-1948) Nederlands Staand figuur, bronzen beeld
Techniek Brons
Afmetingen 8 x 3 x 3 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 695
Direct kopen
Cornelis de Lorm - Irise glazen glaasje of vaasje - Glasfabriek Leerdam kopen? Bied vanaf 32!
Cornelis de Lorm (1875-1942) Nederlands Irise glazen glaasje of vaasje - Glasfabriek Leerdam
Afmetingen 7 x 9 x 7 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 32
Direct kopen
Marcel Wanders - Design vaas uit de Vase Collection 2015 voor Randstad kopen? Bied vanaf 50!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Design vaas uit de Vase Collection 2015 voor Randstad
Afmetingen 30 x 9 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 713 g
€ 50
Direct kopen
Marcel Wanders - Schaal Marcel Wanders & De Bijenkorf kopen? Bied vanaf 20!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Schaal Marcel Wanders & De Bijenkorf
Afmetingen 11 x 16.4 cm (h x b)
Gewicht 70.2 g
€ 20
Direct kopen
Gerrit Rietveld - Modellbausatz 1:6 Stuhl rot und blau kopen? Bied vanaf 120!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwset stoel rood en blauw
Afmetingen 16 x 22 x 4 cm (h x b x d)
€ 120
Direct kopen
Johann Loetz Witwe - mogelijk Michael Powolny kopen? Bied vanaf 35!
Johann Loetz Witwe (1879-1948) Duits mogelijk Michael Powolny
Afmetingen 7.5 x 4.5 x 3.5 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 35
Direct kopen
Marcel Wanders - Schaal (Porselein) Marcel Wanders & De Bijenkorf (2008) kopen? Bied vanaf 25!
Marcel Wanders (1963) Nederlands Schaal (Porselein) Marcel Wanders & De Bijenkorf (2008)
€ 25
Direct kopen
Niels Gammelgaard - IKEA TROLLEY kopen? Bied vanaf 90!
Niels Gammelgaard (1944) Deens IKEA TROLLEY
Afmetingen 68 x 40 x 80 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 90
Direct kopen
Marcel Wanders - SCHAAL MET DE TITEL “ EMOTION’ kopen? Bied vanaf 25!
Marcel Wanders (1963) Nederlands SCHAAL MET DE TITEL “ EMOTION’
Afmetingen 10 x 32 x 32 cm (h x b x d)
Gewicht 2290 g
€ 25
Direct kopen
Gispen - W.H. Gispen (1890-1981) kopen? Bied vanaf 65!
Gispen (1916) Nederlands W.H. Gispen (1890-1981)
Techniek Softcover
Afmetingen 28 x 22 cm (h x b)
€ 65
Direct kopen
Poul Kjaerholm - Deense design tafel kopen? Bied vanaf 2500!
Poul Kjaerholm (1929-1980) Deens Deense design tafel
Afmetingen 32 x 80 x 80 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 2.500
Direct kopen
Nanna Ditzel - kinderstoel kopen? Bied vanaf 100!
Nanna Ditzel (1923-2005) Deens kinderstoel
Afmetingen 70.5 x 51 x 52 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 100
Direct kopen
Artifort - Vintage bank van Kho Liang Ie - 1962 kopen? Bied vanaf 1500!
Artifort (1890) Nederlands Vintage bank van Kho Liang Ie - 1962
Afmetingen 67 x 126 x 84 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 1.500
Direct kopen
Marcel Wanders - 2 fietsen collectie 'World Bicycle Relief kopen? Bied vanaf 97!
Marcel Wanders (1963) Nederlands 2 fietsen collectie 'World Bicycle Relief
Afmetingen 8 x 13.5 cm (h x b)
€ 97
Direct kopen
Marcel Wanders - “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - editie 2024 kopen? Bied vanaf 42!
Marcel Wanders (1963) Nederlands “ World Bicycle Relief “ Fiets - design - editie 2024
Afmetingen 8 x 13 x 3 cm (h x b x d)
€ 42
Direct kopen