5. Opbouw

Opbouw

Opgericht in 1920

Opbouw

Opbouw is een vereniging voor architecten en beeldende kunstenaars. Sommige architecten kwamen uit De Stijl groep. Enkele leden van de Opbouw werden geïnspireerd door het Russische communisme, maar daar was niet iedereen het mee eens en enkele leden bedankten. Architecten binnen Opbouw bepleitten Het Nieuwe Bouwen. Deze stroming vond dat de bouw moest worden georganiseerd als een industrieel proces, met rationele methoden en toepassing van industriële materialen. Lichte constructies met grote ramen boven kleine vensteropeningen om zoveel mogelijk zonlicht en frisse lucht binnen te krijgen. Naast Opbouw was het Amsterdamse De 8 ook door deze gedachte geïnspireerd. Opbouw en De 8 gingen dan ook steeds meer samen werken, wat uiteindelijk leidde tot een tijdschrift genaamd De 8' en Opbouw'.

Dick Elffers - Abstracte figuratie - Ets kopen? Bied vanaf 60!
Dick Elffers (1910-1990) Nederlands Abstracte figuratie - Ets
TechniekEts
Afmetingen50 x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 60
Wally Elenbaas - Ohne Titel (verdwaalde ogen) kopen? Bied vanaf 70!
Wally Elenbaas (1912-2008) Nederlands Ohne Titel (verdwaalde ogen
TechniekSilverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen20 x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 70
Dick Elffers - zonder titel maar met lijst. kopen? Bied vanaf 95!
Dick Elffers (1910-1990) Nederlands zonder titel maar met lijst.
Afmetingen57 x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 95
Wally Elenbaas - Onbekend kopen? Bied vanaf 50!
Wally Elenbaas (1912-2008) Nederlands Onbekend
Afmetingen24 x 24 x 6 cm (h x b x d)
GesigneerdGemerkt/Merksticker
€ 50
Dick Elffers - Acryl op papier kopen? Bied vanaf 75!
Dick Elffers (1910-1990) Nederlands Acryl op papier
TechniekAcryl
Afmetingen61 x 86 cm (h x b)
€ 75