5. Opbouw

Opbouw

Opgericht in 1920

Opbouw

Opbouw is een vereniging voor architecten en beeldende kunstenaars. Sommige architecten kwamen uit De Stijl groep. Enkele leden van de Opbouw werden geïnspireerd door het Russische communisme, maar daar was niet iedereen het mee eens en enkele leden bedankten. Architecten binnen Opbouw bepleitten Het Nieuwe Bouwen. Deze stroming vond dat de bouw moest worden georganiseerd als een industrieel proces, met rationele methoden en toepassing van industriële materialen. Lichte constructies met grote ramen boven kleine vensteropeningen om zoveel mogelijk zonlicht en frisse lucht binnen te krijgen. Naast Opbouw was het Amsterdamse De 8 ook door deze gedachte geïnspireerd. Opbouw en De 8 gingen dan ook steeds meer samen werken, wat uiteindelijk leidde tot een tijdschrift genaamd De 8' en Opbouw'.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Dick Elffers - compositie met planten | pastel-/krijttekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 50!
Dick Elffers - compositie met planten | pastel-/krijttekening - ingelijstTekening / Aquarel

Geplaatst doortakamine

Eindtijd 08-12-2022 om 21:03

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen52 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Leendert Bolle - Maraboe met jong in tropische bossage kopen? Bied vanaf 500!
Leendert Bolle - Maraboe met jong in tropische bossageBeeld / Object

Geplaatst doorMAGER

Eindtijd 14-12-2022 om 19:37

Jaartal1911
TechniekBetongips
Afmetingen36 cm x 20 cm x 20 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd