5. Prix de Rome

Prix de Rome

Opgericht in 1807

Prix de Rome

In deze groep vind u de winnaars van de Prix de Rome.

De Prix de Rome is een prestigieuze aanmoedigingsprijs voor jonge kunstenaars en architecten. Geïnspireerd door de klassieke oudheid richtte koning Lodewijk XIV in 1666 een prijs op die jonge kunstenaars in staat moest stellen de kunst van de klassieke oudheid te kunnen bestuderen in Rome. In 1807 voerde Lodewijk Napoleon de prijs in Nederland en België in, waarna in 1817 Koning Willem I het bestaan van de prijs bevestigde, als onderdeel van de oprichting van de Koninklijke Akademie. De prijs is sinds 1985 onderverdeeld in 10 categorieën: tekenen, grafiek, schilderen, theater/beeldende kunst, architectuur, stedenbouw & landschapsarchitectuur, fotografie, film & video, beeldhouwen en beeldende kunst & publieke ruimte. De prijs heeft zich in de ruim 200 jaar regelmatig vernieuwd, maar het doel is altijd gebleven om getalenteerde beeldend kunstenaars en architecten te stimuleren. Sinds 2011 is de Prix de Rome ondergebracht bij het Mondriaan Fonds.

Theresia van der Pant - Israël penning kopen? Bied vanaf 70!
Theresia van der Pant (1924-2013) Nederlands Israël penning
Techniek Brons
Afmetingen 7 x 7 x 0.4 cm (h x b x d)
€ 70
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 299!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Naakt. Staande vrouw.
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 299
Direct kopen
Ad Dekkers - Reliëfs Reliefs kopen? Bied vanaf 135!
Ad Dekkers (1938-1974) Nederlands Reliëfs Reliefs
Techniek Overig
Afmetingen 30 x 30 cm (h x b)
€ 135
Direct kopen
Gustave Camus - No title kopen? Bied vanaf 200!
Gustave Camus (1914-1984) Belgisch No title
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 200
Direct kopen