5. Prix de Rome

Prix de Rome

Opgericht in 1807

Prix de Rome

In deze groep vind u de winnaars van de Prix de Rome.

De Prix de Rome is een prestigieuze aanmoedigingsprijs voor jonge kunstenaars en architecten. Geïnspireerd door de klassieke oudheid richtte koning Lodewijk XIV in 1666 een prijs op die jonge kunstenaars in staat moest stellen de kunst van de klassieke oudheid te kunnen bestuderen in Rome. In 1807 voerde Lodewijk Napoleon de prijs in Nederland en België in, waarna in 1817 Koning Willem I het bestaan van de prijs bevestigde, als onderdeel van de oprichting van de Koninklijke Akademie. De prijs is sinds 1985 onderverdeeld in 10 categorieën: tekenen, grafiek, schilderen, theater/beeldende kunst, architectuur, stedenbouw & landschapsarchitectuur, fotografie, film & video, beeldhouwen en beeldende kunst & publieke ruimte. De prijs heeft zich in de ruim 200 jaar regelmatig vernieuwd, maar het doel is altijd gebleven om getalenteerde beeldend kunstenaars en architecten te stimuleren. Sinds 2011 is de Prix de Rome ondergebracht bij het Mondriaan Fonds.

Er worden 42 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Pieter Defesche - zonder titel kopen? Bied vanaf 40!
Pieter Defesche - zonder titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPrivateartcollector

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Engelien Reitsma-Valenca - Twee ezels - Kopergravure kopen? Bied vanaf 55!
Engelien Reitsma-Valenca - Twee ezels - KopergravureGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1939
TechniekGravure
Afmetingen25 cm x 17 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Sluijters - litho - De Nieuwe Amsterdammer, no 184 - 6 juli 1918 kopen? Bied vanaf 75!
Jan Sluijters - litho - De Nieuwe Amsterdammer, no 184 - 6 juli 1918Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJBK

Jaartal1918
TechniekLitho
Afmetingen47.5 cm x 31.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pieter Defesche - Gouache, Zonder titel - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Pieter Defesche - Gouache, Zonder titel - IngelijstTekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1978
TechniekGouache
Afmetingen50 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter Defesche - Rode Berg kopen? Bied vanaf 1900!
Pieter Defesche - Rode BergSchilderij

Geplaatst doorJacobson

Jaartal1995
Afmetingen120 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstOp Spieraam
Jan Sluijters - Litho, Baby kopen? Bied vanaf 1!
Jan Sluijters - Litho, BabyPrenten & Uitgaves

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1934
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Alfons Blomme - De jongen Blomme kopen? Bied vanaf 190!
Alfons Blomme - De jongen BlommeTekening / Aquarel

Geplaatst doorKunst8Verkoop27A

TechniekHoutskool
Afmetingen68 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Alfons Van Meirvenne - Aquarel uil kopen? Bied vanaf 500!
Alfons Van Meirvenne - Aquarel uilTekening / Aquarel

Geplaatst doorSofialarsson

Jaartal1976
TechniekAquarel
Afmetingen69 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Nicolaas van der Kreek - naakte danseres, 1930 - hangesigneerde houtsnede kopen? Bied vanaf 45!
Nicolaas van der Kreek - naakte danseres, 1930 - hangesigneerde houtsnedeGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiles

Jaartal1930
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen31 cm x 12.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Cor Hund - Vaas met bloemen. kopen? Bied vanaf 125!
Cor Hund - Vaas met bloemen.Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAkke

Jaartal1961
TechniekAquarel
Afmetingen23 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Niel Steenbergen - Zware bronzen penning: Driekoningen penning, 1965 kopen? Bied vanaf 125!
Niel Steenbergen - Zware bronzen penning: Driekoningen penning, 1965Beeld / Object

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1965
TechniekBrons
Afmetingen8 cm x 8 cm x 1.5 cm (h x b x d)
Gewicht385 g
Piet Esser - Bronzen gietpenning 1988, De jonge Rembrandt kopen? Bied vanaf 95!
Piet Esser - Bronzen gietpenning 1988, De jonge RembrandtBeeld / Object

Geplaatst doorStrechgel

Jaartal1988
TechniekBrons
Afmetingen6.4 cm x 6.0 cm x 1 cm (h x b x d)
Alfons Van Meirvenne - De Krab kopen? Bied vanaf 495!
Alfons Van Meirvenne - De KrabSchilderij

Geplaatst doorguidob

Jaartal1960
Afmetingen56 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Nel Klaassen - Bronzen penning: Dr H.P. Berlage, 1934 kopen? Bied vanaf 60!
Nel Klaassen - Bronzen penning: Dr H.P. Berlage, 1934Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1934
TechniekPenning
Afmetingen6.0 cm x 6.0 cm (h x b)
Niel Steenbergen - HERDENKING 300 JAAR VREDE VAN BREDA 1967 kopen? Bied vanaf 85!
Niel Steenbergen - HERDENKING 300 JAAR VREDE VAN BREDA 1967Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1967
TechniekPenning
Afmetingen7.64 cm x 7.64 cm (h x b)
Ek van Zanten - VPK Leidse Universiteit brons kopen? Bied vanaf 60!
Ek van Zanten - VPK Leidse Universiteit bronsPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1974
TechniekPenning
Afmetingen7.0 cm x 7.0 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Pieter Defesche - zonder titel kopen? Bied vanaf 75!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen56 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Theresia van der Pant - “Potten” kopen? Bied vanaf 200!
Theresia van der Pant - “Potten”Tekening / Aquarel

Geplaatst doorOudewetering

Jaartal1986
TechniekPastel/Krijt
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Theresia van der Pant - Krijttekening: "vrouwelijk naakt" - 1960 kopen? Bied vanaf 155!
Theresia van der Pant - Krijttekening: "vrouwelijk naakt" - 1960Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1960
TechniekPotlood
Afmetingen58 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
Tjeerd Bottema - Waterland kopen? Bied vanaf 75!
Tjeerd Bottema - WaterlandGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorIrma09

TechniekEts/Aquatint
Afmetingen66 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jet Schepp - Geboortepenning VPK 1981 kopen? Bied vanaf 60!
Jet Schepp - Geboortepenning VPK 1981Penningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1981
TechniekPenning
Afmetingen5.0 cm x 5.0 cm (h x b)
Niel Steenbergen - Dankbaarheidspenning Niel Steenbergen kopen? Bied vanaf 185!
Niel Steenbergen - Dankbaarheidspenning Niel SteenbergenPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1988
TechniekPenning
Afmetingen6.2 cm x 6.2 cm (h x b)
Nicolaas van der Kreek - Figuur, Pastel / Krijt kopen? Bied vanaf 45!
Nicolaas van der Kreek - Figuur, Pastel / KrijtTekening / Aquarel

Geplaatst doordaanj

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen22 cm x 11 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Alfons Van Meirvenne - Portret jong meisje kopen? Bied vanaf 80!
Alfons Van Meirvenne - Portret jong meisjeTekening / Aquarel

Geplaatst doorTomvanroy4

Jaartal1995
TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen40 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Paul Klemann - Litho kopen? Bied vanaf 30!
Paul Klemann - LithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorppwillemsen

Jaartal1994
TechniekLitho
Afmetingen70 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter Defesche - Don Quichotte kopen? Bied vanaf 75!
Pieter Defesche - Don QuichotteGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pieter Defesche - Dionysos kopen? Bied vanaf 75!
Pieter Defesche - DionysosGrafiek (handgesigneerd)

Jaartal1998
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Charles Eyck - Kerkgebouw kopen? Bied vanaf 600!
Charles Eyck - KerkgebouwSchilderij

Geplaatst doorSil_D_13

Afmetingen54 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter Defesche - C5850-1, abstracte compositie kopen? Bied vanaf 75!
Pieter Defesche - C5850-1, abstracte compositieGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMarsmeijer

Jaartal1996
TechniekLitho
Afmetingen53 cm x 68.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter Defesche - Litho in kleur kopen? Bied vanaf 65!
Pieter Defesche - Litho in kleurGrafiek (handgesigneerd)

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen56.5 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Pieter Defesche - zonder titel kopen? Bied vanaf 65!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gerrit van der Veen - VPK Lucas van Leyden kopen? Bied vanaf 95!
Gerrit van der Veen - VPK Lucas van LeydenPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1933
TechniekBrons
Kuno Brinks - Amalfi - grote ingelijste ets uit 1937 - incl.boekje uit 1946 kopen? Bied vanaf 60!
Kuno Brinks - Amalfi - grote ingelijste ets uit 1937 - incl.boekje uit 1946Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorMiles

Jaartal1937
TechniekVaria
Afmetingen45 cm x 54 cm (h x b)
Kuno Brinks - Friese Hengsten kopen? Bied vanaf 100!
Kuno Brinks - Friese HengstenTekening / Aquarel

Geplaatst doorarianderijk239

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen46 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter Defesche - Hemels en aards - ingelijste grote kleurenlitho uit 1991 - oplage 80 kopen? Bied vanaf 75!
Pieter Defesche - Hemels en aards - ingelijste grote kleurenlitho uit 1991 - oplage 80Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiles

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen71 cm x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan van den Dobbelsteen - ingesealde litho kopen? Bied vanaf 55!
Jan van den Dobbelsteen - ingesealde lithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1991
Afmetingen57 cm x 79 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Piet Esser - VPK Shakespeare brons kopen? Bied vanaf 75!
Piet Esser - VPK Shakespeare bronsPenningen

Geplaatst doorPensioenman

Jaartal1964
TechniekPenning
Afmetingen55 cm x 55 cm (h x b)
Frans Hogerwaard - Slangenbezweerder Tanger (MA) 1920 kopen? Bied vanaf 75!
Frans Hogerwaard - Slangenbezweerder Tanger (MA) 1920Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorAmsterdam75

Jaartal1920
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Alfons Van Meirvenne - Uil op stok kopen? Bied vanaf 500!
Alfons Van Meirvenne - Uil op stokTekening / Aquarel

Geplaatst doorTineH

Jaartal1978
TechniekAquarel
Afmetingen70 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Pieter Defesche - Hardcover boek EEN TERUGBLIK Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 50!
Pieter Defesche - Hardcover boek EEN TERUGBLIK HandgesigneerdKunstboeken

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

Jaartal1998
TechniekHardcover
Afmetingen21 cm x 24 cm (h x b)
Herman Gouwe - Olieverf op doek, Landschap met bomen - Ingelijst kopen? Bied vanaf 500!
Herman Gouwe - Olieverf op doek, Landschap met bomen - IngelijstSchilderij

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen41.5 cm x 47 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst