5. Prix de Rome

Prix de Rome

Opgericht in 1807

Prix de Rome

In deze groep vind u de winnaars van de Prix de Rome.

De Prix de Rome is een prestigieuze aanmoedigingsprijs voor jonge kunstenaars en architecten. Geïnspireerd door de klassieke oudheid richtte koning Lodewijk XIV in 1666 een prijs op die jonge kunstenaars in staat moest stellen de kunst van de klassieke oudheid te kunnen bestuderen in Rome. In 1807 voerde Lodewijk Napoleon de prijs in Nederland en België in, waarna in 1817 Koning Willem I het bestaan van de prijs bevestigde, als onderdeel van de oprichting van de Koninklijke Akademie. De prijs is sinds 1985 onderverdeeld in 10 categorieën: tekenen, grafiek, schilderen, theater/beeldende kunst, architectuur, stedenbouw & landschapsarchitectuur, fotografie, film & video, beeldhouwen en beeldende kunst & publieke ruimte. De prijs heeft zich in de ruim 200 jaar regelmatig vernieuwd, maar het doel is altijd gebleven om getalenteerde beeldend kunstenaars en architecten te stimuleren. Sinds 2011 is de Prix de Rome ondergebracht bij het Mondriaan Fonds.

Jan Sluijters - Baby in de wieg kopen? Bied vanaf 31!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Baby in de wieg
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 37 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 31
Pieter Defesche - Litho in kleur kopen? Bied vanaf 45!
Pieter Defesche (1921-1998) Nederlands Litho in kleur
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Carolein Smit - “ Jongen met voetbal “ kopen? Bied vanaf 85!
Carolein Smit (1960) Nederlands “ Jongen met voetbal “
Techniek Brons
Afmetingen 16 x 6 x 5 cm (h x b x d)
€ 85
Kuno Brinks - Liggend naakt kopen? Bied vanaf 290!
Kuno Brinks (1908-1992) Nederlands Liggend naakt
Techniek Gravure
Afmetingen 18 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 290
Bob Negryn - My first New Zealand print kopen? Bied vanaf 75!
Bob Negryn (1961) Nederlands My first New Zealand print
Afmetingen 81 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Pieter Defesche - Een aparte ...., om het weer goed te maken (2-zijdig kunstwerk) kopen? Bied vanaf 500!
Pieter Defesche (1921-1998) Nederlands Een aparte ...., om het weer goed te maken (2-zijdig kunstwerk)
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 30 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 500
Carolein Smit - “ Zittende baby met bal “ kopen? Bied vanaf 129!
Carolein Smit (1960) Nederlands “ Zittende baby met bal “
Techniek Brons
Afmetingen 6.5 x 6 x 7 cm (h x b x d)
€ 129
Nel Klaassen - zonder titel kopen? Bied vanaf 350!
Nel Klaassen (1906-1989) Nederlands zonder titel
Afmetingen 39 x 22 x 25 cm (h x b x d)
Gesigneerd Ongemerkt
€ 350
Auke Hettema - Elfstedentocht 1985 kopen? Bied vanaf 125!
Auke Hettema (1927-2004) Nederlands Elfstedentocht 1985
Techniek Gips
Afmetingen 25 x 14 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 1100 g
€ 125
Carolein Smit - “ Vrolijk kind met bal “ kopen? Bied vanaf 115!
Carolein Smit (1960) Nederlands “ Vrolijk kind met bal “
Techniek Brons
Afmetingen 7 x 13 x 4 cm (h x b x d)
Huidig bod
€ 125
2 biedingen
Kuno Brinks - Ossekoppen kopen? Bied vanaf 80!
Kuno Brinks (1908-1992) Nederlands Ossekoppen
Techniek Gravure
Afmetingen 25 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Ad Dekkers - Inkt op papier - 1970 kopen? Bied vanaf 750!
Ad Dekkers (1938-1974) Nederlands Inkt op papier - 1970
Techniek Penseel (Inkt)
Afmetingen 60 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 750
Direct kopen
Jan Cobbaert - Cobra achtige kopen? Bied vanaf 250!
Jan Cobbaert (1909-1995) Belgisch Cobra achtige
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 67 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen
Tjeerd Bottema - Molen in Watergraafsmeer kopen? Bied vanaf 35!
Tjeerd Bottema (1884-1978) Nederlands Molen in Watergraafsmeer
Techniek Ets
Afmetingen 45 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Direct kopen
Afmetingen 68 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.950
Direct kopen
Charles Eyck - Zes en twintig pentekeningen. kopen? Bied vanaf 99!
Charles Eyck (1897-1983) Nederlands Zes en twintig pentekeningen.
Techniek Portfolio
Afmetingen 39 x 30 cm (h x b)
€ 99
Direct kopen
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 32 x 28 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Direct kopen
Paul Nassenstein - Acryl op doek, Landschap met gebouwtjes kopen? Bied vanaf 150!
Paul Nassenstein (1966) Nederlands Acryl op doek, Landschap met gebouwtjes
Techniek Acryl
Afmetingen 70 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Direct kopen
Hewald Jongenelis - Vertrek met zwijn kopen? Bied vanaf 50!
Hewald Jongenelis (1962) Nederlands Vertrek met zwijn
Afmetingen 60 x 83 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Techniek Gravure
Afmetingen 30 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 24
Direct kopen
Pieter Defesche - Handgesigneerde kleurenlitho | 'Liefdespaar' | 1994 kopen? Bied vanaf 80!
Pieter Defesche (1921-1998) Nederlands Handgesigneerde kleurenlitho | 'Liefdespaar' | 1994
Techniek Litho
Afmetingen 73 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Paul Klemann - Het protest kopen? Bied vanaf 350!
Paul Klemann (1960) Nederlands Het protest
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 67 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Jan Hul - Dorpsgezicht kopen? Bied vanaf 350!
Jan Hul (1908-1956) Nederlands Dorpsgezicht
Afmetingen 72 x 94 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Direct kopen
Carolein Smit - Bronzen beeld, Hercules kopen? Bied vanaf 250!
Carolein Smit (1960) Nederlands Bronzen beeld, Hercules
Techniek Brons
Afmetingen 15 x 6 x 5 cm (h x b x d)
Gewicht 1049 g
€ 250
Direct kopen
Ad Dekkers - "8 cards in a box" Ad Dekkers kopen? Bied vanaf 250!
Ad Dekkers (1938-1974) Nederlands "8 cards in a box" Ad Dekkers
Afmetingen 20 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 250
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 189!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Naakt. Staande vrouw.
Techniek Rotaprint
Afmetingen 25 x 20 cm (h x b)
€ 189
Direct kopen
Erik Andriesse - Pythagoras kopen? Bied vanaf 550!
Erik Andriesse (1957-1993) Nederlands Pythagoras
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 72 x 72.8 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 550
Direct kopen
Jos Mous - impressie van de bedrijvigheid in de haven van Antwerpen in blauw kopen? Bied vanaf 90!
Jos Mous (1896-1968) Belgisch impressie van de bedrijvigheid in de haven van Antwerpen in blauw
Techniek Aquarel
Afmetingen 60 x 70 cm (h x b)
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 90
Direct kopen
Ad Dekkers - door Carel Blotkamp kopen? Bied vanaf 60!
Ad Dekkers (1938-1974) Nederlands door Carel Blotkamp
Techniek Softcover
Afmetingen 28 x 18.5 cm (h x b)
€ 60
Direct kopen
Pier Pander - Twee zusjes 1906 kopen? Bied vanaf 75!
Pier Pander (1864-1919) Nederlands Twee zusjes 1906
Techniek Silverprint (Klassieke Foto)
Afmetingen 36 x 35 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Pier Pander - Twee broertjes 1904. kopen? Bied vanaf 75!
Pier Pander (1864-1919) Nederlands Twee broertjes 1904.
Afmetingen 36 x 35 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Pieter Defesche - zonder titel (litho, 1990) kopen? Bied vanaf 225!
Pieter Defesche (1921-1998) Nederlands zonder titel (litho, 1990)
Techniek Litho
Afmetingen 65 x 81 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Direct kopen
Charles Eyck - gemengde techniek op karton | 'Scheveningen op de boulevard' | 1951 kopen? Bied vanaf 750!
Charles Eyck (1897-1983) Nederlands gemengde techniek op karton | 'Scheveningen op de boulevard' | 1951
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 24 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Karton
€ 750
Direct kopen
Walter Vaes - surrealistische voorstelling met figuren - schaarse ets - mooi ingelijst kopen? Bied vanaf 175!
Walter Vaes (1882-1958) Belgisch surrealistische voorstelling met figuren - schaarse ets - mooi ingelijst
Techniek Ets
Afmetingen 26 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Direct kopen
Frits van Hall - Gipsen monument op schaal. kopen? Bied vanaf 300!
Frits van Hall (1899-1945) Nederlands Gipsen monument op schaal.
Techniek Gips
Afmetingen 46 x 22.5 x 22.5 cm (h x b x d)
€ 300
Direct kopen
Pieter Defesche - Gouache 'Ontwaken' 1960-1970 kopen? Bied vanaf 700!
Techniek Gouache
Afmetingen 80.5 x 95.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 700
Direct kopen
Achilles Moortgat - Havenzicht kopen? Bied vanaf 600!
Achilles Moortgat (1881-1957) Belgisch Havenzicht
Afmetingen 120 x 130 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 600
Direct kopen
Jan Cobbaert - gesigneerde zeefdruk kopen? Bied vanaf 350!
Jan Cobbaert (1909-1995) Belgisch gesigneerde zeefdruk
Afmetingen 85 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 350
Direct kopen
Jan Cobbaert - Avond - gesigneerde gouache - ingelijst kopen? Bied vanaf 1550!
Jan Cobbaert (1909-1995) Belgisch Avond - gesigneerde gouache - ingelijst
Techniek Gouache
Afmetingen 70 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.550
Direct kopen
Hubert Malfait - Veldwerk met paard en kar kopen? Bied vanaf 3000!
Hubert Malfait (1898-1971) Belgisch Veldwerk met paard en kar
Afmetingen 85 x 100 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 3.000
Direct kopen
Kuno Brinks - Les bijoux berbères - Kopergravure kopen? Bied vanaf 80!
Kuno Brinks (1908-1992) Nederlands Les bijoux berbères - Kopergravure
Techniek Gravure
Afmetingen 33 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 80
Direct kopen
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 56 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 599
Direct kopen
Alfons Blomme - Landschap met bomen [ingelijst achter glas] kopen? Bied vanaf 75!
Alfons Blomme (1889-1979) Belgisch Landschap met bomen [ingelijst achter glas]
Afmetingen 48.5 x 44.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 75
Direct kopen
Pierre jean Van de Ouderaa - Jonge vrouw kopen? Bied vanaf 340!
Pierre jean Van de Ouderaa (1841-1915) Belgisch Jonge vrouw
Afmetingen 74 x 54 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Marouflé
Ingelijst Ingelijst
€ 340
Direct kopen
Kuno Brinks - Zwarte paarden. Eigen druk. kopen? Bied vanaf 89!
Kuno Brinks (1908-1992) Nederlands Zwarte paarden. Eigen druk.
Techniek Ets
Afmetingen 22 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 89
Direct kopen
Theresia van der Pant - Israël penning kopen? Bied vanaf 70!
Theresia van der Pant (1924-2013) Nederlands Israël penning
Techniek Brons
Afmetingen 7 x 7 x 0.4 cm (h x b x d)
€ 70
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 299!
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
€ 299
Direct kopen