5. St Lucasgilde Amsterdam

St Lucasgilde Amsterdam

Sint-Lucasgilde Amsterdam

Het Sint-Lucasgilde was de naam van verschillende broederschappen in verschillende steden die zich bezighield met de bescherming van kunstenaars in de betreffende stad. De eerste Sint-Lucasgilde werd in 1382 in Antwerpen opgericht, nog niet onder die naam. Het Sint-Lucasgilde bemoeide zich met de kunstenaars en de kunstambachten, zoals goud-, en zilversmeedwerk. Het bestaan van de gildes loopt door tot in de 18e eeuw. Door een grote opschoning begin 19e eeuw gingen de archieven van het Amsterdamse Sint-Lucas gilde verloren.

Er worden 2 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Paul Determeyer - Zonder titel kopen? Bied vanaf 199!
Paul Determeyer - Zonder titel

Geplaatst doornelleke1958

Eindtijd10-07-2022 om 15:07

Afmetingen62 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Piet Bekker - Stilleven met flessen, kom en citroen kopen? Bied vanaf 300!
Piet Bekker - Stilleven met flessen, kom en citroen

Geplaatst doorBerting22

Eindtijd17-07-2022 om 21:51

Jaartal1941
Afmetingen57 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst