5. Voor de Kunst

Voor de Kunst

Opgericht in 1895 - opgeheven in 1938

Voor de Kunst

Uit onvrede met het conservatieve beleid van de Utrechtse vereniging Kunstliefde ontstond de kunstvereniging Voor de Kunst. De oprichters van Voor de Kunst wilden de nieuwe kunsten introduceren bij het Utrechtse publiek, waaronder de opkomende kunstnijverheid. Om toch een goede verstandhouding te onderhouden met de Kunstliefde, werd er een lid uitgenodigd om plaats te nemen in het bestuur. Kunstnijverheid was een van de belangrijkste kunstvormen waar de vereniging zich mee bezig hield, maar daarnaast vertegenwoordige Voor de Kunst ook andere vormen van beeldende kunst. Voor de Kunst was een kunstvereniging, er werd geen onderscheid gemaakt tussen kunstlievenden en kunstenaars voor een lidmaatschap. In 1938 fuseerde Voor de Kunst echter weer met Kunstliefde.

Jan Toorop - Het Gebed kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Het Gebed
Techniek Isografie
Afmetingen 32 x 36 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Willem van Leusden - Utrecht, bij Flora's hof - ets, genummerde proefdruk kopen? Bied vanaf 90!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Utrecht, bij Flora's hof - ets, genummerde proefdruk
Techniek Ets
Afmetingen 42 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 90
Jan Toorop - Portret van Marietje Hendrika Otterloo. kopen? Bied vanaf 35!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Portret van Marietje Hendrika Otterloo.
Techniek Rotaprint
Afmetingen 37 x 31 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Gerrit Rietveld - Miniatuur Rood Blauwe Stoel kopen? Bied vanaf 55!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Miniatuur Rood Blauwe Stoel
Techniek Hout
Afmetingen 17 x 12 x 13 cm (h x b x d)
€ 55
Jan Toorop - Inkttekening: Landschap nabij Hergiswil, Zwitserland kopen? Bied vanaf 1500!
Jan Toorop (1858-1928) Nederlands Inkttekening: Landschap nabij Hergiswil, Zwitserland
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 23.5 x 18 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 1.500
Direct kopen
Philip Zilcken - Ets van het naaistertje naar Josef Israels kopen? Bied vanaf 30!
Philip Zilcken (1857-1930) Nederlands Ets van het naaistertje naar Josef Israels
Techniek Ets
Afmetingen 30 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 30
Direct kopen
Theo van Hoytema - Ingelijste kleurlithografie “Vechtende Hanen” uit de kalender 1907 kopen? Bied vanaf 40!
Theo van Hoytema (1863-1917) Nederlands Ingelijste kleurlithografie “Vechtende Hanen” uit de kalender 1907
Techniek Litho
Afmetingen 42 x 35 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 40
Direct kopen
Gerrit Rietveld - Modellbausatz 1:6 Stuhl rot und blau kopen? Bied vanaf 120!
Gerrit Rietveld (1888-1964) Nederlands Modelbouwset stoel rood en blauw
Afmetingen 16 x 22 x 4 cm (h x b x d)
Gesigneerd Gemerkt/Merksticker
€ 120
Direct kopen
Theo van Hoytema - Kaketoe. Signatuur Richard Roland Holst. kopen? Bied vanaf 229!
Theo van Hoytema (1863-1917) Nederlands Kaketoe. Signatuur Richard Roland Holst.
Techniek Litho
Afmetingen 49 x 41 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 229
Direct kopen
Hendrik Johannes Haverman - 19e eeuwse Ets - Afrikaanse vrouw" gesigneerd kopen? Bied vanaf 29!
Hendrik Johannes Haverman (1857-1928) Nederlands 19e eeuwse Ets - Afrikaanse vrouw" gesigneerd
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 18 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 29
Direct kopen
Philip Zilcken - Houtverkoop (naar Anton Mauve) kopen? Bied vanaf 25!
Philip Zilcken (1857-1930) Nederlands Houtverkoop (naar Anton Mauve)
Techniek Ets
Afmetingen 18.5 x 23.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Direct kopen
Gerrit Haverkamp - 1913 - De Grote Markt te Brugge kopen? Bied vanaf 35!
Gerrit Haverkamp (1872-1926) Nederlands 1913 - De Grote Markt te Brugge
Techniek Ets
Afmetingen 24 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Direct kopen