5. Voor de Kunst

Voor de Kunst

Opgericht in 1895 - opgeheven in 1938

Voor de Kunst

Uit onvrede met het conservatieve beleid van de Utrechtse vereniging Kunstliefde ontstond de kunstvereniging Voor de Kunst. De oprichters van Voor de Kunst wilden de nieuwe kunsten introduceren bij het Utrechtse publiek, waaronder de opkomende kunstnijverheid. Om toch een goede verstandhouding te onderhouden met de Kunstliefde, werd er een lid uitgenodigd om plaats te nemen in het bestuur. Kunstnijverheid was een van de belangrijkste kunstvormen waar de vereniging zich mee bezig hield, maar daarnaast vertegenwoordige Voor de Kunst ook andere vormen van beeldende kunst. Voor de Kunst was een kunstvereniging, er werd geen onderscheid gemaakt tussen kunstlievenden en kunstenaars voor een lidmaatschap. In 1938 fuseerde Voor de Kunst echter weer met Kunstliefde.

Er worden 12 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Willem van Leusden - HUIZEN AAN EEN GRACHT kopen? Bied vanaf 50!
Willem van Leusden - HUIZEN AAN EEN GRACHT

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorloverendale

TechniekEts
Afmetingen28 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899 kopen? Bied vanaf 1!
Jan Toorop - Ingelijste isografie , Dorst naar rechtvaardigheid / De werkstaking , 1899

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorkunst_ikhebje

TechniekIsografie
Afmetingen41 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jacobus van Looy - Potloodtekening, Damesportret kopen? Bied vanaf 150!
Jacobus van Looy - Potloodtekening, Damesportret

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorVeilingmeester

Periode1800 t/m 1899
TechniekPotlood
Afmetingen55 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Louis Hartz - Olieverf op doek, Boerenerf met kippen - Ingelijst kopen? Bied vanaf 450!
Louis Hartz - Olieverf op doek, Boerenerf met kippen - Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Afmetingen53 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Gerrit Haverkamp - Zonnige boslaan - olieverfschilderij kopen? Bied vanaf 100!
Gerrit Haverkamp - Zonnige boslaan - olieverfschilderij

Geplaatst doorMiles

Afmetingen50 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Toorop - Madonna met Kind kopen? Bied vanaf 75!
Jan Toorop - Madonna met Kind

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doormameren

Jaartal1922
TechniekLitho
Afmetingen38 cm x 25 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
Richard Roland Holst - Art is a Battle kopen? Bied vanaf 54!
Richard Roland Holst - Art is a Battle

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorOrlandof

Jaartal1923
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen6.5 cm x 6.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst

Philip Zilcken - ETS CAIRO kopen? Bied vanaf 60!
Philip Zilcken - ETS CAIRO

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst dooretsje

TechniekEts
Afmetingen34 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Toorop - Drie bruiden. Kunstdruk. kopen? Bied vanaf 50!
Jan Toorop - Drie bruiden. Kunstdruk.

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorAkke

TechniekVaria
Afmetingen58 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Philip Zilcken - Le 'Roche a Bayard' Dinant - Ets kopen? Bied vanaf 35!
Philip Zilcken - Le 'Roche a Bayard' Dinant - Ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1915
TechniekEts
Afmetingen20 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gerrit Haverkamp - Stadskade aan rivier (Arnhem?) kopen? Bied vanaf 45!
Gerrit Haverkamp - Stadskade aan rivier (Arnhem?)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPiecan

Jaartal1900
TechniekEts
Afmetingen336 cm x 536 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913 kopen? Bied vanaf 20!
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1913
TechniekEts
Afmetingen58 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst