Een unieke heliogravure of 'photogravure' naar (after) het schilderij 'Zomerdag' (1881) van Arnold Böcklin (1827-1901). Deze photogravure is rond 1892 gemaakt door Bruckmann en ingelijst door Bruno Richter in Breslau (toenmalige Pruisen).
Het dun kartonnen blad zit in een origineel bewerkte houten lijst uit dezelfde periode (eind 19e eeuw), zie foto's van de achterzijde.
Afmetingen blad: 27 x 23 cm
Kwaliteit: zie Conditie. Foto's maken deel uit van de beschrijving.
N.B.: De laatste foto is van het originele schilderij
Let op: Tussen de foto's zit wat kleurverschil. In werkelijkheid neigen de kleuren naar groene en grijze tonen.
Over de kunstenaar:
De schilderijen van de Zwitserse schilder Arnold Böcklin zijn zo krachtig en meesterlijk uitgedrukt dat men graag urenlang voor zijn meesterwerken zou willen zitten. Beperkt maar toch expressief, dat was zijn kracht en het is niet voor niets dat hij wordt beschouwd als een van de grondleggers van het Symbolisme.
Arnold Böcklin werd in 1827 in Bazel geboren en was al als jongeman verstrikt in een ononderbroken reislust, die hem pas na zijn dood zou verlaten. Na zijn opleiding in Düsseldorf bracht hij lange tijd door in België en Nederland, in Parijs in het Louvre of in het oude Rome. Elk verblijf liet een blijvende indruk achter en had een bijzondere impact op zijn kunstwerken. Terwijl zijn eerste schilderijen werden gekenmerkt door rustige landschapsschilderingen, waarin gedempte kleuren, een zachte bries en knipogende zonnestralen de boventoon voeren, veranderde zijn stijl later in het overcompenserende ideaal van de antiek-mythologische kunst. In plaats van groene heuvels en kleurrijke bomen kwamen donkere motieven zoals ruïnes, oorlogen, de dood en de pest steeds meer naar voren.
Böcklin werd onder meer beïnvloed door zijn reizen en talrijke verplaatsingen van de ene levendige Europese stad naar de andere, wat vooral tot uiting kwam in zijn liefde voor de landschapsschilderkunst. De paradigmaverschuiving in Europa in die tijd naar groeiend nationalisme en imperialisme in combinatie met oorlogen en epidemieën en persoonlijke lotgevallen had echter ook een beslissende invloed op Böcklin.
Böcklin hield van het spel van licht en schaduw, van licht en donker tussen planten, bomen, water en rotsen.
bron: www.meisterdrucke.nl