Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus

Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!
Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!Crispijn de de Passe (I) - Drie gravures (enige druk 1900) Het leven van Christus kopen? Bied vanaf 50!
  • Crispijn de de Passe (I) (1564-1637)
Type kunstwerkPrenten voor 1900
Jaartal1588
TechniekGravure
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen10 x 7.9 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
Crispijn van de Passe de Oude 1564-1637
Drie gravures (druk 1900) uit de serie Het Leven van Christus (1588)
Hieruit de nummers 16 Het verraad van Judas, 17 De gevangenneming en 41 De graflegging. De gravures zijn ongesigneerd en niet opgenomen in Hollstein en Bartsch. De eerste, enige en waarschijnlijk laatste druk is van 1900.
Uit de bewaard gebleven correspondentie en boekhouding uit het jaar 1588 van de uitgever Moretus uit Antwerpen blijkt dat gelden zijn uitgekeerd aan Maarten de Vos, voor het gebruik van zijn voorbeelden, en aan Crispijn van de Passe (de oude) voor de vervaardiging van 46 kopergravures, afbeeldend het Leven van Christus. Behalve de correspondentie zijn alle originele koperplaten bewaard gebleven en in het bezit van Museum Plantin-Moretus gekomen. Om onbekende (waarschijnlijk financiële) redenen is de serie indertijd niet gedrukt. Er bestaan geen eerdere afdrukken en doordat de gravures vaak pas bij de druk in de marge gesigneerd werden, zijn ze ongesigneerd gebleven. Museum Plantin-Moretus heeft in 1900 toestemming gekregen om eenmalig de gehele serie in beperkte oplage te drukken. Sindsdien moeten de koperplaten als cultureel erfgoed ongebruikt blijven. De hier aangeboden gravures komen dus uit de enige druk uit 1900. Afbeeldingen van latere datum zijn offset-kopieën.
De drie gravures meten 8,9 x 6,8 cm tot de contourlijn, daarbuiten 1 mm tot de persrand en daarbuiten een marge 5 mm (nrs. 16 en 17) en 4 mm (nr.41). Ze verkeren in uitstekende staat. Plantin Moretus heeft, geheel correct, in twee uiterste hoeken van elke gravure een speldenprik gaatje aangebracht omdat het latere afdrukken zijn.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 25,00
Naar Duitsland € 25,00
Europese Unie € 25,00
Wereldwijd € 40,00

Crispijn de de Passe (I) (1564-1637)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  bellarte
Lid sinds 2018
60 verkochte items
Alle items van deze verkoper (10)
7.9 cm
10 cm
Starttijd20-4-2024 om 18:27
Eindtijd3-5-2024 om 19:56
Openingsbod € 50
ObjectlocatieAMSTELVEEN,  Nederland